News

Floryda: Edukacja na temat medycznej marihuany w szkołach podstawowych

Dzieci z podstawówki

W związku z procesem legalizacji marihuany w wielu stanach, szczególnie tej medycznej władze Florydy postanowiły zadbać o edukację dzieci w tej sprawie. Specjalnie powołany do tego organ uniwersytecki przedstawił program edukacyjny na temat medycznej marihuany.

W czwartek urzędnicy stanowi ogłosili, że Uniwersytet A&M (Agricultural and Mechanical) opracował program edukacyjny na temat medycznej marihuany, który ma trafić do szkół podstawowych na Florydzie. O tym, czy program wejdzie w życie, zadecyduję teraz senat stanowy.

Patricia Green-Powell, tymczasowa dyrektora uniwersytetu Florida A&M ds.badań nad medyczną marihuaną w skrzydle edukacji przedstawiła plan komisji ds. środków stanowych. Według niej edukacja na temat marihuany jest konieczna, by pomóc zrozumieć dzieciom otaczający je świat.

„Z badań wynika, że około 2,9 miliona dzieci mieszka z dziadkami, wiele z tych starszych osób może używać medycznej marihuany w celach leczniczych. Robimy to po to, by dzieci nie musiały pytać, a co to jest ? ” – powiedziała Patricia Green-Powell.

Plan edukacyjny zakłada przeszkolenie kadry nauczycielskiej pod kątem marihuany medycznej, by dzieci mogły otrzymać wiedzę na jej temat  od nauczycieli. W ten sposób wiedza przekazywana dzieciom w warunkach klasowych będzie dla nich przystępniejsza i bardziej naturalna, aniżeli gdyby mieli otrzymać ją od osoby z zewnątrz.

W 2017 roku władze stanowe powierzyły uniwersytetowi A&M z Florydy zadanie, by ten poszerzył wiedze wsród społeczeństwa na temat medycznej marihuany.

Do tego celu uniwersytet posiada własną szkołę badań rozwojowych w Tallahassee, gdzie odbywać, by się miały szkolenia dla nauczycieli.

Nadchodzący program edukacyjny na temat marihuany może być  przełomowy, jeżeli chodzi o świadomość dzieci na jej temat. Do tej pory edukacja o marihuanie w szkołach sprowadzała się do tego, że ta używka postrzegana była jako zło, powodujące wyłącznie szkody.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły