News

19 stan USA oficjalnie zalegalizował marihuanę

flaga USA z konopiami

Podpis pod ustawą konopną demokratycznego gubernatora Dana McKee’iego sprawił, że Rhode Island oficjalnie stał się 19 stanem USA, gdzie marihuana rekreacyjna jest legalna.

Gubernator McKee podpisał ustawę legalizującą marihuanę w Rhode Island zaledwie 24 godziny po jej przegłosowaniu w parlamencie stanowym.

Na mocy nowego prawa Rhole Island, osoby mające powyżej 21 roku życia mogą legalnie posiadać przy sobie do 28 gramów konopi indyjskich. Dodatkowo nowe przepisy umożliwiają uprawę do 6 roślinek marihuany na własny użytek.

Co ciekawe, konopne ustawodawstwo sprawiło również, że usunięto rejestru karnego osoby, które zostały skazane wcześniej za drobne przestępstwa związane z posiadaniem konopi indyjskich.

Projekt ustawy, który podpisałem, zapewnia, że legalizacja jest sprawiedliwa, kontrolowana i bezpieczna. To były trzy rzeczy, które były bardzo ważne dla nas wszystkich, kiedy negocjowaliśmy ostateczną umowę – powiedział gubernator Rhode Island

I choć marihuana w Rhode Island jest już oficjalne legalna, to na pierwsze sklepy z konopiami mieszkańcy stanu będą musieli trochę poczekać. Przewiduje się, że punkty z marihuaną powstaną najwcześniej w grudniu bieżącego roku.

Sprzedaż marihuany dorosłym będzie wówczas podlegać siedmioprocentowemu państwowemu podatkowi obrotowemu, 10-procentowemu podatkowi akcyzowemu i 3-procentowemu podatkowi lokalnemu. Początkowo mają zostać wydane 33 licencje na prowadzenie biznesu związanego ze sprzedażą marihuany.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły