News

Aktywność w mediach społecznościowych będąc na haju

Impreza

Publikowanie w mediach społecznościowych, będąc pod wpływem substancji odurzających, nie jest dobrym pomysłem. Wydaje się to oczywiste, bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek badań. Naukowcy z Center for Drug USE i HIV/HCV Research postanowili jednak upewnić się, co do tej zależności i przeprowadzić badania.

Naukowcy dane do badań zbierali od uczestników imprez, którzy bawili się na imprezach z elektroniczną muzyką taneczną (EDM) w Nowym Yorku. W sumie było ich 872. Przeprowadzający ankietę pytali ich o to, czy będąc pod wpływem środków odurzających korzystają z mediów społecznościowych, dzwonią do znajomych bądź bądź wysyłają im wiadomości. Jeśli tak, to czy potem tego żałują.

Wyniki były następujące:

  • 21,4% żałowało swojej aktywności w mediach społecznościowych
  • 30,5% żałowało telefonowania bądź esemesowania
  • 32,7% żałowało pozowania do zdjeć

Na ryzyko publikacji w mediach społecznościowych narażeni są zwłaszcza młodzi ludzie w wieku od 18 do 24, a w szczególności kobiety. Jak pokazują badania, płeć żeńska przejawia większą aktywność w social mediach. Natomiast jeśli chodzi o rodzaj środków odurzających, po których zażyciu wzrasta prawdopodobieństwo publikacji, to pierwsze miejsce zajmuje marihuana.

Naukowcy w podsumowaniu piszą o konieczności prowadzenia dalszych badań w tym kierunku. Dane, jakie udało im się zebrać, jasno pokazują, że znaczna część młodych ludzi żałuje swoich zachowań na portalach społecznościowych, do których dochodziło, gdy byli pod wpływem środków odurzających.
A Tobie zdarzyło się wrzucić do sieci coś, czego żałujesz? Warto pamiętać, że w internecie nic nie ginie…

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły