News

Wpadka: rodzina prowadziła dwie plantacje marihuany – Olsztyn

Plantacja marihuany w Olsztynie

Policjanci z Gdańska i Olsztyna zatrzymali rodzinę, która w 2 wynajętych magazynach na terenie Olsztyna uprawiała znaczne ilości konopi indyjskich. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 634 krzaki oraz 5,5 kg suszu marihuany. W związku ze sprawą zatrzymano 44-letnią kobietę, jej 47-letniego męża oraz ich dzieci – 19-letnią córkę i 24-letniego syna.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku dotarli do informacji, że w Olsztynie mogą funkcjonować dwie plantacje konopi indyjskich. Do ich działań włączyli się także policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Szczegółowa analiza informacji oraz przeprowadzone ustalenia doprowadziły do miejsca, w którym prowadzono uprawy, wytypowano też osoby mogące mieć związek z tym procederem.

W sobotę (16.02.2019) w godzinach wieczornych policjanci weszli jednocześnie do dwóch pomieszczeń magazynowych wynajmowanych przez sprawców. W jednym z nich oprócz nielegalnych roślin funkcjonariusze zastali także 2 osoby odpowiedzialne za uprawę.

Jak się okazało, nielegalną działalność zorganizowało małżeństwo: 44-letnia kobieta i jej 47-letni mąż. Prócz pary zatrzymano ich 24-letniego syna oraz 19-letnią córkę, która posiadała przy sobie kilka gramów marihuany.

Łącznie funkcjonariusze z Olsztyna i Gdańska zabezpieczyli 634 krzewy konopi indyjskich z których można byłoby uzyskać blisko 14 kg suszu oraz około 5,5 kg gotowego suszu. Policjanci zabezpieczyli także profesjonalny sprzęt służący do uprawy o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Małżeństwu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ich 24-letni syn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego 19-letnia siostra usłyszała zarzut posiadania nielegalnych substancji. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły