News

Badanie: Marihuana może negatywnie wpływać na wzrok

Wzrok

Najnowsze badania wskazują, że konsumpcja konopi indyjskich może znacząco wpływać na narząd wzroku. Według obserwacji hiszpańskich badaczy marihuana negatywnie oddziałuje na takie funkcje wzroku jak ostrość, wrażliwość na kontrast, trójwymiarowe widzenie, zdolność ogniskowania i wrażliwość na olśnienie.

Badanie przeprowadzono przez naukowców z Uniwersytetu w Granadzie wykazało, że marihuana negatywnie może wpływać na wiele parametrów dotyczących narządu wzroku. Badanie opublikowano w prestiżowym czasopiśmie Nature.

W badaniu wzięło udział 31 osób, którzy wykonywali różne testy na wzrok, przed spożyciem marihuany i po jej konsumpcji.

Przed rozpoczęciem właściwego eksperymentu badanych zapytano, czy uważają, że marihuana wpływa na ich wzrok. Przed badaniem, aż 90% odpowiedziało, że palenie nie ma żadnego wpływu na ich widzenie.

Wyniki testów wskazały jednak coś innego. Osoby po konsumpcji marihuany osiągały gorsze wyniki testów dotyczących ostrości wzroku, wrażliwości na kontrast, trójwymiarowego widzenia, zdolności ogniskowania wzroku, a także wrażliwości na olśnienie.

Mimo to nie wszyscy badani subiektywnie czuli, że mają gorszy wzrok po paleniu marihuany, albowiem 30% z nich stwierdziło, że ich wzrok wcale się nie zmienił. Z kolei 65% osób stwierdziło, że jedynie minimalnie gorzej widzą po zapaleniu konopi.

Dzięki przeprowadzonemu badaniu naukowcy odkryli także, że najbardziej po konsumpcji konopi zmienił się parametr związany z wrażliwością na kontrast.

Obserwacje hiszpańskich naukowców mogą być cennym źródłem wiedzy na temat jednego ze skutków palenia marihuany. Badanie uświadamia, że konsumpcja marihuany może pogarszać wzrok, co będzie szczególne ważne w wykonywaniu takich czynności jak kierowanie pojazdem.

Źródło: thecannabisbusinessnews

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły