Kultura Poradniki

Nadchodzące europejskie eventy konopne 2022

Maska jaracza konopi

2022 to rok, w którym do kalendarza – po pandemicznej przerwie – wracają liczne eventy konopne. Szczególnym przypadkiem jest kontynent europejski, gdzie koronawirus wydaje się być w odwrocie”. Z tej też okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę najciekawszych nadchodzących wydarzeń konopnych, które będą miały miejsce na Starym Kontynencie w 2022 roku.

Marsz Wyzwolenia Konopi

MWK 2022

Data: 27 maja (before party), 28 maja (sobota), 16:20 start spod Kolumny Zygmunta

Miejsce: Warszawa

Cena biletu: wstęp wolny

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią na ulice Warszawy powraca Marszy Wyzwolenia Konopi. MWK, to wydarzenie można śmiało nazwać świętem marihuany w Polsce. Wielotysięczny tłum kolejny już raz wyrazi swoje poparcie dla legalizacji marihuany. Jak zawsze w wydarzeniu wezmą udział znamienici goście ze świata konopi, muzyki i rozrywki. Dla spragnionych zabawy 27 maja organizatorzy przewidzieli before party. Z kolei po oficjalnej części marszu 28 maja na przybyłych czeka after, w którym gościem specjalnym będzie wrocławski skład JABBADUB. Z pewnością będzie ciekawie, a co najważniejsze zielono.

WeedFest Warsaw Festiwal vol. III

WeedFest Vol. III

Data: 28 – 29 maja (sob – nd)

Miejsce: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy ul. Bracka 25, Warszawa

Cena biletu: 10 – 15 złotych

Strona wydarzenia: weedfest.pl

To trzecia już odsłona niezwykle ciepło przyjętego w polskiej branży konopnej wydarzenia. Weedfest daje niezwykłą okazję do zapoznania się z tym, co branża konopna ma najlepszego do zaoferowania. Prelekcje konopnych ekspertów m.in. Liroya czy Macieja Kowalskiego, a także warsztaty growerskie to tylko część atrakcji, jakie czekają na przybyłych. Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy w Polsce odbędzie się The Hemp Cup, czyli konkurs dla producentów suszu konopnego.

Cannabis Europa London

Cannabis Europa: London

Data: 28 – 29 czerwca (wt – śr)

Miejsce: 1 Old Billingsgate Walk, Londyn

Cena biletu: 99 – 670 funtów brytyjskich

Strona wydarzenia: www.cannabis-europa.com

Cannabis Europa London to kolejna już część prestiżowego cyklu wydarzeń poświęconych branży konopnej. Tegoroczna edycja łączy ze sobą panel konferencyjny z wystawą expo. Wydarzenie to skierowane jest głównie do biznesmenów branżowych, którzy chcą nawiązać współpracę z innymi przedsiębiorstwami. Podczas konferencji głos zabiorą liderzy rynku konopnego, którzy m.in. przedstawią perspektywy rynku konopi w Europie. Osoby, które zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu będą mogły m.in. zadać pytania prelegentom.

CB Expo – Cannabis Business Expo and conference

CB Expo

Data: 10 – 11 września (sob – nd)

Miejsce: Elias-Canetti-Strasse 146 StageOne One, Zurych

Cena biletu: 250 – 450 franków szwajcarskich

Strona wydarzenia: www.cb-net.ch/en/

Przodujące firmy ze Szwajcarii oraz reszty Europy zaprezentują w nowoczesnej hali wystawowej Stage-One wszystkie rodzaje produktów związanych z CBD, marihuaną medyczną, uprawą, akcesoriami i usługami konopnymi. Wystawcy wraz z gośćmi będą mieli okazję wymieniać się poglądami na temat branży konopnej. Na przybyłych czekają również prelegenci, którzy opowiedzą m.in. o sytuacji marihuany medycznej w Szwajcarii i tamtejszych rewolucyjnych projektach pilotażowych. Nie zabraknie również miejsca na dyskusje o produktach CBD i sytuacji nowej żywności w UE. Ponadto panel dyskusyjny zostanie poświęcony również inwestycjom w sektorze konopi indyjskich, trendom branżowym, a także szeroko pojętej edukacji konopnej.

Cannbizz Warszawa 2022

Cannabizz 2022

Data: 25 – 27 listopada (pt, sob, nd)

Miejsce: ul. Modlińska 6D Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO, Warszawa

Cena biletu: 69 (w przedsprzedaży) –  499 (bilet VIP) złotych

Strona wydarzenia: cannabizz.pl/pl/

Cannabizz to 3-dniowe międzynarodowe targi  służące poszerzaniu świadomości europejczyków na temat konopi. Odwiedzający będą mieli okazję spróbować wielu produktów pochodzenia konopnego, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat tej rośliny. W usystematyzowaniu pozyskanej wiedzy o konopiach pomoże międzynarodowa konferencja o charakterze interdyscyplinarnym, która została podzielona na 3 tematyczne bloki; dotyczące konopi w przemyśle, medycynie, a także omawiająca jej aspekt społeczny. Wykłady i seminaria mają zostać poprowadzone przez specjalistów konopnych z całego świata. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, na gości czeka masa próbek, gadżetów i upominków związanych z „zielonym światem”.

Pozostałe wydarzenia:

Hanfparade

Data: 13 sierpnia (sobota) godzina 12:00

Miejsce: start z Alexanderplatz, Berlin

Cena Biletu: wstęp wolny

Strona wydarzenia: hanfparade.de

Athenscannabisexpo

Data: 23- 25 września (pt, sb, nd)

Miejsce: Leof. Poseidonos 860, Faliro Sports Pavilion Arena, Ateny

Cena Biletu: 6 – 16 euro

Strona wydarzenia: athenscannabisexpo.com

Cannafest

Data: 4 – 6 listopada (pt, sob, nd)

Miejsce: Beranových 667 Praha 9, PVA Expo Praha Letňany, Praga

Cena Biletu: 10 – 16 euro

Strona wydarzenia: cannafest.com

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły