News

Co szósty Kanadyjczyk sięga po marihuanę

Palenie jointa

Statistics Canada (SC), czyli instytucja będąca odpowiednikiem naszego Głównego Urzędu Statystycznego, przeprowadziła badania nt. spożywania marihuany przez Kanadyjczyków.

Wyniki otrzymane w ramach dokonanych analiz pokazują bieżącą liczbę konsumentów marihuany w Kanadzie. Według SC prawie co szósty Kanadyjczyk (15,4%) spożywał konopie indyjskie w ciągu ostatnich trzech miesięcy. To ok. 5 698 000 Kanadyjczyków – więcej niż cała populacja Kolumbii Brytyjskiej.

Aktualne statystyki wykazują niewielki wzrost w stosunku do wyników poprzednich badań, które sugerowały, że 13% Kanadyjczyków sięga po marihuanę.

Kim jest przeciętny konsument marihuany w Kanadzie?

W głównej mierze konsumpcja marihuany zależy od płci Kanadyjczyków. Mężczyźni prawie dwukrotnie częściej od kobiet (19,4% do 11,3%) lubią zaciągnąć się buchem odpalanego skręta.

Poza tym miejscowy rynek napędzany jest przez młodych ludzi – większość konsumentów marihuany to osoby poniżej 35. roku życia. Młodzież mieszcząca się w przedziale 15 – 24 lata to największa grupa odbiorców i użytkowników substancji pochodnych konopi indyjskich. Wśród nich 27,4% osób zadeklarowało, że paliło trawkę w ciągu ostatniego kwartału.

Przedstawione wyniki mogą wzbudzić obawy kanadyjskiego rządu. Swego czasu premier Justin Trudeau obiecał, że legalizacja marihuany zmniejszy w kraju użycie konopi przez nieletnich.

Osoby w wieku od 25 do 34 lat zajęły drugie miejsce z udziałem 23,2%. Starsi Kanadyjczycy wciąż pozostają w tyle – jedynie 5,2% osób w 65. i wyższym roku życia przyznało się do spożywania konopi indyjskich w ostatnich tygodniach.

Liczba ta może ulec drastycznym zmianom w ciągu następnego roku, ponieważ powszechne wprowadzenie produktów zawierających substancje pochodne marihuany z pewnością zatrzęsie miejscowym rynkiem.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły