News

Brytyjska firma z licencją na uprawę konopi indyjskich

marihuana w UK

Sativa Cultivation and Extraction otrzymała zgodę od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Anglii na uprawę konopi indyjskich o dużej zawartości THC.

SCE należy w całości do spółki Sativa Group Plc, potentata CBD i marihuany medycznej na brytyjskim rynku. Uzyskana licencja pozwoli firmie rozpocząć współpracę badawczą z uniwersytetem Kings z Londynu. Celem  współpracy będzie przeprowadzenie badań związanych z wpływem konopi indyjskich o dużej zawartości THC na choroby układu oddechowego.

Firma SCE ma już przygotowany obiekt do uprawy konopi, który znajduje się w hrabstwie Somerset. Plantacja została wzniesiona zgodnie z regulacjami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ustalonymi podczas procesu aplikacyjnego. Rośliny pochodzić będą od dostawcy zatwierdzonego przez Unię Europejską. Szacuję się, że okres ich rozkwitu wyniesie około 12 tygodni,  co umożliwi kilkukrotne zbiory w ciągu roku.

Cieszymy się, że otrzymaliśmy tę licencję, odpowiadając na wezwania organów regulacyjnych, rządu i podmiotów świadczących usługi zdrowotne do dalszych badań i rozwoju w zakresie skuteczności konopi indyjskich. Zobowiązujemy się do działania zgodnie z tymi wysokimi standardami oraz do współpracy z Kings College London, aby pomóc w ustanowieniu ścieżki klinicznej umożliwiającej pacjentom dostęp do marihuany leczniczej — powiedział dyrektor generalny Sativy, Henry Lees-Buckley

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły