News

USA. Wraca temat depenalizacji marihuany na szczeblu federalnym

Flaga

Po wielu miesiącach ciszy do amerykańskiego parlamentu wraca temat depenalizacji marihuany na szczeblu federalnym. Co więcej, demokratyczni przywódcy ujawniają, że już w przyszłym tygodniu może dojść do głosowania nad ustawą konopną MORE (Marijuana Opportunity, Reinvestment, and Expungement).

Demokraci umieścili projekt ustawy MORE w porządku dziennym prac parlamentu na następny tydzień. Wtedy ma też odbyć się dyskusja na temat ewentualnej depenalizacji marihuany w USA.

Ustawa MORE zakłada usunięcie marihuany z listy narkotyków regulowanych na szczeblu federalnym. Ponadto sankcje karne za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi zostałyby zniesione, a poprzednie federalne wyroki skazujące za cannabis usunięte.

Projekt ustawy powołuje również biuro ds. wymiaru sprawiedliwości w zakresie konopi indyjskich w celu wdrożenia przepisów ustawy o sprawiedliwości społecznej, a także wspierania badań nad konopiami indyjskimi.

To kolejna już próba wprowadzenia w życie ustawy MORE. Akt ten został już przegłosowany przez Izbę Reprezentantów w 2020 roku, jednak wówczas upadł w Senacie.

Niestety jak przekonują eksperci konopni, szanse na wejście w życie projektu wciąż są minimalne, szczególnie przy obecnym składzie Senatu USA.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły