Kultura

Mike Tyson i jego konopny biznes

Mike Tyson

Jego okrucieństwo oraz kontrowersyjne zachowania na ringu, a także poza nim nadały mu przydomek „Żelazny Mike”. Były mistrz świata wagi ciężkiej zyskał popularność dzięki swoim legendarnym umiejętnościom bokserskim oraz licznym wystąpieniom na małym i dużym ekranie. Z drugiej strony, wyrok więzienia za gwałt, a także odgryzienie ucha rywalowi na ringu nie przysporzyły mu sławy. Jako osoba, która zasłynęła z tego rodzaju agresji i często brutalnego zachowania, Mike Tyson może nie być pierwszą sobą, z którą kojarzy się „zdrowie i dobre samopoczucie”. Jednakże jego najnowsze przedsięwzięcia właśnie do tego dążą.

W 2016 roku Tyson i jego partner biznesowy, Rob Hickman, założyli Tyson Holistic Holdings. Firma posiada, a także kieruje wieloma biznesami związanymi z konopiami indyjskimi, z których dwa główne filary to Tyson Holistic i Tyson Ranch. Kiedy były gwiazdor boksu zapoznał się z tym pomysłem, od razu się zaintrygował.

Pomyślałem o tym, ile dobrego mogę zrobić dla ludzi dzięki konopiom indyjskim. Nie było się nad czym zastanawiać.

Mike Tyson

Uzdrawiająca moc konopi

Jednym z głównych celów tego przedsięwzięcia jest edukacja i zaangażowanie społeczeństwa w uzdrawiające właściwości konopi indyjskich, a w szczególności CBD. Sam Tyson stworzył produkt CopperGel, do którego próbuje wdrożyć kannabidiol. Tyson Holistic zainwestowało również w firmę CHILL, producenta wody, gdzie trwają prace nad wodą alkaliczną z CBD.

Tyson jest osobą, która przez większą część życia odnosiła urazy i używała opiatów w celu uśmierzenia bólu. Nie jest więc zaskoczeniem, że mocno zaangażował się w CBD i jego „uzdrawiającą moc”. Tyson mocno wierzy w to, że marihuana może pomóc ludziom w walce z uzależnieniem od opioidów. Z tego powodu Tyson łączy siły z zawodowymi sportowcami i weteranami, aby wspólnie promować korzyści zdrowotne płynące z substancji. Do kluczowych doradców i inwestorów należą były komisarz NBA David Stern i były zawodnik NBA Al Harrington. Tyson Ranch współpracuje także z przedstawicielami NFL, WNBA, UFC, NHL, MLB, FIFA i BIG3.

Oprócz branży sportowej Tyson ma również nadzieję promować idee zdrowia i dobrego samopoczucia wśród weteranów.

Jestem wielkim fanem weteranów i myślę, że dali dużo naszemu krajowi i powinniśmy dać im coś w zamian… Zwłaszcza gdy zmagają się z uzależnieniem, z którym wielu z nich wraca.

Mike Tyson

Na Tyson Ranch weterani nie tylko znajdą wsparcie i zatrudnienie. Przeprowadzane są tam również badania, w jaki sposób konopie indyjskie mogą im pomóc po powrocie z misji.

Tyson Ranch

Ostatnim przedsięwzięciem Tysona jest już wcześniej wspominane Tyson Ranch, którego budowę rozpoczęto na początku tego roku. Położone w Południowej Kalifornii, Tyson Ranch zajmie 407 akrów przestrzeni. Na tym terenie znajdzie się infrastruktura niezbędna do badań nad marihuaną i edukacji, atrakcje turystyczne, a nawet festiwal muzyczny. Wszystko to będzie związane z promocją zdrowia i dobrego samopoczucia. Zamiast uprawiać własne rośliny, ranczo będzie współpracować z lokalnymi hodowcami konopi, by pomóc im sprzedawać swoje produkty. To pozwala działać ranczu legalnie, jednak wciąż rzuca światło na przestrzeń konopi.

Wszystko, co robimy, jest legalne w kontekście federalnym. Nigdy nie dotykamy roślin — wyjaśnił Rob Hickman. — Teraz wiele osób dzierżawi od nas ziemię i uprawia na niej swoje produkty. Jeśli hodują je w odpowiednich standardach i posiadają odpowiednie licencje, rozważymy sprzedanie im naszych opakowań, które następnie dają im miejsce na rynku.

Tyson będzie także oferować możliwości dla rozwijającego się sektora turystyki konopnej. Obiekt będzie nie tylko hotelem, ale także pełnym „glampingiem” (luksusowym kempingiem). Ranczo pozwoli gościom odpocząć i zrelaksować się, a także zapewni miejsce do korzystania z marihuany. Ponadto Tyson Ranch będzie gospodarzem festiwalu Kind Music Festival. Zapewni gościom możliwość nie tylko cieszenia się muzyką, ale także angażowania się i edukowania na temat rozwijającego się świata marihuany i jej wielu korzyści.

Wszystko to, z czym wiąże się przedsięwzięcie Tysona — zdrowie, dobre samopoczucie, edukacja, turystyka — dąży do zmiany negatywnej opinii ludzi o marihuanie.

Konopie to przyszłość i, ostatecznie, wszyscy będą musieli się z tym pogodzić.

Mike Tyson

 

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły