News

Kostaryka zalegalizowała medyczną marihuanę i konopie przemysłowe!

Medyczna marihuana

Prezydent Kostaryki Carlos Alvarado złożył podpis pod ustawą konopną, która legalizuje medyczną marihuanę oraz konopie przemysłowe w państwie Ameryki środkowej.

Kostarykańska ustawa o medycznej marihuanie i konopiach przemysłowych przegłosowana została już w styczniu przez tamtejszy parlament, jednak wówczas prezydent Alvarado zawetował projekt, zwracając uwagę na potrzebę ograniczenia łatwego dostępu do marihuany rekreacyjnej.

Parlamentarzyści postanowili wówczas pójść na kompromis z głową państwa i zdecydowali się na odrzucenie zapisów o domowej uprawie konopi leczniczych. Dzięki temu w tę środę – już po przyjętych poprawkach – prezydent Kostaryki zdecydował się na podpisanie ustawy.

Przyjęty projekt ma nie tylko zapewnić dostęp do medycznej marihuany dla pacjentów, ale ma także pobudzić gospodarkę Kostaryki, która ucierpiała podczas pandemii.

Zgodnie z zapisami konopnej ustawy przedsiębiorstwa, które zdecydują się na uprawę medycznej marihuany w Kostaryce, będą musiały zgłosić się do odpowiednich organów państwowych, w celu otrzymania licencji. Szczegółowe wytyczne dotyczące aplikacji mają być dostępne najpóźniej do maja bieżącego roku.

Co ciekawe, władze Kostaryki zdecydowały się na wprowadzenie względnie wysokiego progu THC, jeżeli chodzi o konopie przemysłowe. Produkty konopne bowiem mogą zawierać tam nawet do 1% psychoaktywnej substancji.

Źródło: Leafly

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły