Wybory w USA: Kolorado, Waszyngton i Oregon głosują za legalną marihuaną - Referendum | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Wybory w USA: Kolorado, Waszyngton i Oregon głosują za legalną marihuaną

marijuana_usa

Dzisiejszego dnia w Stanach Zjednoczonych trwają ważniejsze wybory, aniżeli wybory nowego prezydenta. W tej chwili w trzech stanach trwa referendum dotyczące legalizacji marihuany do rekreacyjnego użytku. Zwolennicy zielone listka chcą go zalegalizować na podobieństwo alkoholu, czyli opodatkować i sprzedawać w specjalnych sklepach osobom powyżej 21 roku życia.

Kampanie prolegalizacyjne trwały w tych stanach pełną parą przed referendum. Zadziwiają jednak sumy na nie przeznaczone. W stanie Waszyngton aktywiści przeznaczyli na ten cel 6 milionów dolarów, a w Kolorado 2 miliony dolarów. W Oregonie natomiast kampania przypominała nieco tą naszą rodzimą, gdzie zamiast kupy pieniędzy, ideę szerzyli aktywiści.

Przed dzisiejszym dniem przeprowadzono próbne ankiety we wszystkich trzech stanach. W Waszyngtonie przepytano 932 osoby, spośród których 53% było za legalizacją, w Kolorado 695 osób i 50% z nich było za, a 43% przeciw, a w Oregonie z próby 405 osób tylko 42% chciało legalizacji.

Co z hodowcami?

Tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Zarówno projekty legalizacyjne w Kolorado jak i Oregonie dopuszczają uprawę konopi na własny użytek, jednak już Waszyngton nie zezwolił na taki proceder. Dodatkowo utworzy on specjalny limit THC w krwi dla palących kierowców.

Jednym z silnych czynników przemawiających za legalizacją marihuany są skutki ekonomiczne opodatkowania trawki. Przyniesie to do stanowych budżetów ogromny zastrzyk gotówki. Może z tego powodu Waszyngton nie chce zezwolić na prywatną uprawę krzaczków?

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na wyniki referendów. Jesteśmy pełni dobrych nadziei. Będzie to kolejny krok do zmiany mentalności również w naszym kraju.

 

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij