Urugwaj legalizuje marihuanę | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Urugwaj legalizuje marihuanę

urugwaj

Władze Urugwaju chcą znacjonalizować i całkowicie zalegalizować uprawę i handel marihuaną.

Uważamy, że zakaz posiadania niektórych narkotyków stwarza więcej problemów społeczeństwu niż one same
- mówi urugwajski minister obrony.

Jest to rozwiązanie Urugwaju na walkę z przestępczością narkotykową. W ten sposób państwo przejmie pieniądze, które obecnie płyną w ręce mafii. Dodatkowo ma to pomóc w odciągnięciu ludzi od twardych narkotyków.

Co ważniejsze, do takiego postępowania Urugwajczycy chcą zachęcić innych przywódców państw, zobaczymy czy to przyniesie efekty.

Jeśli ta propozycja wejdzie w życie, Urugwajczycy będą mogli kupować marihuanę w państwowych sklepach, po uprzednim zarejestrowaniu się tam. Pieniądze zarobione w ten sposób przez Państwo będą przeznaczone na walkę z narkomanią.

Będziemy walczyć z dwoma zjawiskami: konsumpcją narkotyków oraz z handlem nimi. Uważamy, że zakaz posiadania narkotyków stwarza więcej problemów społeczeństwu niż one same.
- mówi Eleuterio Fernandez Huidobro, urugwajski minister obrony

Przestępczość narkotykowa w Urugwaju jest bardzo wysoka. Jak przyznaje sam minister obrony, wraz z jej wzrostem, wzrasta również lista zabójstw.

W Urugwaju marihuanę pali regularnie około 5% mieszkańców. Obecnie prawo zezwala tam na posiadanie konopi.

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij