Tommy Chong walczy z rakiem | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Tommy Chong walczy z rakiem

cheech and chong

Tommy Chong, jeden z bohaterów serii filmów Cheech and Chong, walczy z rakiem prostaty. Ogłosił to podcza wywiadu dla CNN, w którym popierał dekryminalizacje marihuany. Pierwsze objawy raka wykrył około 8 lat temu, kiedy zostały osadzony za sprzedaż akcesoriów związanych z narkotykami.

Mam raka prostaty i leczę go za pomocą oleju z konopi. Więc legalizacja marihuany znaczy dla mnie znacznie więcej niż tylko zapalenie sobie jointa bez trafienia za kratki. – powiedział Chong podczas wywiadu dla CNN

Tommy mówi, że rak jest w powolnej, pierwszej fazie, która trwa od kilku lat. Wspomina, że nie palił marihuany przez trzy lata i w tym czasie zaczął mieć problemy z prostatą.

Więc wiem, że choroba nie ma żadnego związku z konopiami. Konopie to lekarstwo. – mówi Chong

Chong i jego ekranowy partner Cheech Marin, nagrali serię dobrze się sprzedających filmów komediowych w latach 70-tych. W 1978 nagrali wspólnie film „Up in Smoke”. Był to pierwszy film z serii „Cheech and Chong” – przygód ukopconej pary. Do niedawna obaj panowie kontynuowali swoją działalność jeżdżąc w trasy kabaretowe. Zapowiedzieli również nowy film animowany oparty na przygodach Cheech’a i Chong’a.

W międzyczasie filmów z serii Cheech and Chong, Tommy Chong pojawiał się np. w serialu „That 70′s Show”. Jest również autorem kilku książek, między innymi „The I Chong: Meditations from the Joint”, opowiadającej o jego rodzinnym biznesie – ręcznie robionych bongach oraz o aresztowaniu i dziewięciu miesiącach w więzieniu w związku ze stroną, którą prowadzi wraz z filmowym przyjacielem.

74-letni Chong wyjaśnia, że nie pali marihuany od zeszłego roku ze względów zdrowotnych.
W zamian, przyjmuje olej konopny -

Biorę go w nocy, więc nie jestem zakręcony przez cały dzień.
Używam go jako lekarstwa – dodaje

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij