Stany Kolorado i Waszyngton zalegalizowały marihuanę! Oregon musi poczekać - wyniki referendum | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Stany Kolorado i Waszyngton zalegalizowały marihuanę! Oregon musi poczekać

yes-we-cannabis

Wczoraj w trzech stanach w USA odbyło się referendum w sprawie legalizacji marihuany. Wyniki pokryły się z wcześniejszymi badaniami, na skutek czego w stanie Waszyngton i Kolorado marihuana została zalegalizowana do rekreacyjnego użytku.

Wyniki przedstawiały się następująco:

Kolorado – ZA – 54,8%, PRZECIW – 45,1%

Waszyngton – ZA – 55,3%, PRZECIW – 44,7%

Oregon – ZA – 46%, PRZECIW – 54%

Koncerny tytoniowe podobno już są gotowe na zmiany w prawie.

Dodatkowo w Massachusetts odbyło się głosowanie dotyczące legalizacji medycznej marihuany. Tutaj również wynik był pozytywny.

Co ciekawe zmieni się tylko prawo stanowe, które będzie nadal sprzeczne z prawem federalnym. Prawo federalne natomiast nadal zabrania używania marihuany w jakiejkolwiek formie. Jaka będzie reakcja władz federalnych na legalizację marihuany w tych stanach?

Czytaj więcej na temat skutków legalizacji – Wybory w USA: Waszyngton, Kolorado i Oregon głosują za legalną marihuaną

Ludzi nie śledzących na bieżąco wiadomości informujemy, że we wczorajszych wyborach prezydenckich zwyciężył ponownie Barack Obama.

Od redakcji: Głosy są nadal liczone i staramy się uzupełniać je na bieżąco. Jednak nie przewidujemy większych zmian.

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij