Słowacja zalegalizuje marihuanę? | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Słowacja zalegalizuje marihuanę?

wolne konopie na słowacji

Nie chcemy się bać! Taki tekst krzyczy do nas z plakatu promującego marsz wyzwolenia konopi na Słowacji. Czyżby te działania w końcu przyniosły skutek? Bardzo prawdopodobne.
Na blogu Roberta Fico, obecnego premiera Słowacji, możemy wyczytać iż kryminalizacja marihuany jest bezcelowa. Tym samym jest to pierwszy krok w stronę dekryminalizacji posiadania i zażywania konopi w tym kraju.

 

 

 

Robert Fico na swoim blogu pisze:

„Kiedy jakiś problem narasta, zamieniamy ten problem w przestępstwo i myślimy, że groźba kary automatycznie rozwiąże ten problem. Nawet wtedy kiedy rozwiązanie jest zupełnie inne. Obawiam się, że korzystanie z systemu prawa karnego jest dysfunkcyjnym i nieskutecznym sposobem na walkę z zażywaniem marihuany.”

Święte słowa panie premierze. Obyśmy kiedyś mogli powiedzieć tak w naszym kraju.

Obecnie prawo narkotykowe na Słowacji jest jednym z najostrzejszych w Europie. Za posiadanie niewielkiej ilości narkotyku grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dla nieletnich okres ten wynosi maksymalnie 15 miesięcy.
Robert Fico żałuje, że jego rząd poparł wprowadzenie takich kar w 2005 roku. Mówi, że jako zawodowy prawnik nigdy nie wierzył w odstraszające działanie kryminalizacji zażywania narkotyków. Ponadto podkreśla, że wsadzanie do więzień posiadaczy niewielkich ilości marihuany nie jest rozsądne w czasach kryzysu finansowego.

Richard Sulik, szef liberalnej partii SaS, która jest mniejszym koalicjantem w Słowackim rządzie, zapowiedział zaraz po wyborach, że jest za dekryminalizacją posiadania marihuany. Wniosek? W tym roku możemy spodziewać się zmiany prawa narkotykowego na Słowacji.

P.S.

Czyżby działania prolegalizacyjne na Słowacji przyniosły skutek?

Autor: Frux
Źródło: http://drogriporter.hu/en/slovakdecrim
Źródło zdjęcia: http://cannabis.wikia.com/wiki/Bratislava,_Slovakia

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij