Posiadanie marihuany w Nowym Jorku prawie legalne | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Posiadanie marihuany w Nowym Jorku prawie legalne

marihuana nowy jork

Sytuacja odnośnie legalności marihuany w Nowym Jorku wygląda dość skomplikowanie. Obecnie wolno posiadać tam do 25 gram marihuany, pod warunkiem, że nie wystawia się jej na widok publiczny. Taka sytuacja zrodziła jednak pewną lukę prawną, którą wykorzystywali policjanci. Zatrzymując ludzi na ulicy kazali im opróżnić kieszenie. Gdy zatrzymany wyjął z kieszeni woreczek z marihuaną, ten automatycznie wystawiany był na widok publiczny, co rodziło podstawę do aresztowania. 

Na szczęście szef tamtejszej policji – Ray Kelly – we wrześniu poprzedniego roku, zaapelował do swoich podwładnych aby Ci nie aresztowali posiadaczy niewielkich ilości marihuany podczas rutynowych kontroli i przeszukań. Od tamtego czasu liczba aresztowań związanych z marihuaną spadła o 25%.

Dodatkowo Nowojorski gubernator Andrew Cuomo, zaproponował wyeliminowanie tej luki prawnej poprzez zmianę ustawy regulującej posiadanie marihuany. Czy im się uda? Wszystko wskazuje na to, że tak.

 

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij