Palenie marihuany nie jest szkodliwe dla płuc | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Palenie marihuany nie jest szkodliwe dla płuc

marihuana i płuca

Badania naukowców po raz kolejny dowiodły, że palenie marihuany jest mniej szkodliwe dla płuc niż palenie papierosów. Badania prowadzono w Stanach Zjednoczonych przez 20 lat. Wyniki zostały opublikowane w „Journal of the American Medical Association”.

 

 

Badania zostały przeprowadzone na grupie ponad 5000 osób w wieku od 18 do 30 lat. Badania trwały przez 20 lat, a po ich zakończeniu naukowcy oświadczyli, że płuca osób palących marihuanę regularnie (1 joint dziennie), są w takim stanie jak płuca osób nie palących. Co więcej, palacze konopi wypadli nawet lepiej niż osoby niepalące, czego powodem prawdopodobnie jest sam akt palenia trawki, który przypomina testy czynnościowe płuc. Oczywiście nie wspominamy już nawet o dużo gorszej kondycji płuc wśród palaczy tytoniu.

Takie badania utwierdzają nas w przekonaniu, że konopie mają właściwości lecznicze. Jak mówi dr Donald P. Tashkin z wydziału medycznego UCLA, THC mogło by być stosowane jako ochrona prewencyjna przed przewlekłym obturacyjnym zapaleniem płuc. Wiadomo jednak, że podczas palenia marihuany do płuc trafia wiele innych szkodliwych substancji, dlatego najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko wydają się vaporizery lub po prostu ganjowe smakołyki.

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij