Nowy Jork - rośnie poparcie dla medycznej marihuany | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Nowy Jork – rośnie poparcie dla medycznej marihuany

new-york

Badanie ankietowe przeprowadzone wśród mieszkańców Nowego Jorku pokazuje, że 57 % jego mieszkańców popiera zalegalizowanie marihuany do celów medycznych.

Ponad dwie trzecie głosujących poświęca uwagę debacie, dotyczącej zalegalizowania medycznej marihuany w stanie Nowy Jork.

- Mówi Dr Don Levy, Dyrektor Siena College Research Institute – organizacji przeprowadzającej badania.

Ankieta pokazała również, że do legalizacji medycznej konopi najbardziej skłaniają się głównie demokraci i ludzie nie wykazujący poparcia dla żadnego z frontów politycznych.

Inne wyniki z ankiety:

Syntetyczna marihuana (dopalacze): Nowojorczycy są podzieleni co do posiadania i sprzedaży syntetycznej marihuany. 41 % jest za, a 38 % przeciw.

Mieszane sztuki walki (MMA): 32 % badanych popiera legalizację MMA w Nowym Jorku, a 26 % jest przeciwnych. Aż 38 % potrzebuje dodatkowych informacji na ten temat. Swoją drogą ciekaw jestem jak radzi sobie z prawem Pudzian :)

Nowojorczycy nie chcą prawdopodobnie marnować więcej pieniędzy na ściganie palaczy. Poniżej obrazek informacyjny, który świetnie ilustruje to, na czym skupia się nowojorska policja:

przestępczość w nowym jorku

Dane na obrazku to liczba aresztowań za konkretne przewinienie.

W takim razie czekamy na bliźniacze badanie przeprowadzone w naszym kraju. Jak sądzicie? Jak kształtowały by się wyniki?

 

Autor: Tola
Źródło: http://www.wwnytv.com/news/local/New-Yorkers-Support-Medical-Marijuana-Use-151679055.html

Źródło zjęcia: http://www.insulationforhome.com/insulation-york-homes.html

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij