Marihuana popularniejsza od papierosów wśród amerykańskich nastolatków | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Marihuana popularniejsza od papierosów wśród amerykańskich nastolatków

marihuana w ameryce młodzież

Jak wynika z amerykańskich badań rządowych, więcej nastolatków pali marihuanę niż papierosy. Badania pokazują, że 23 procent uczniów przyznało sie do palenia w ostatnim czasie marihuany, a tylko 19% do palenia papierosów.

 

 

 

Pierwszy raz w historii, marihuana jest bardziej popularna niż papierosy. Jak mówi jeden z ekspertów, jest to wynik przekonania panującego wśród nastolatków o tym, że marihuana szkodzi mniej niż papierosy.

Poprzednie badania pokazują jednak, że palenie papierosów stawało się mimo wszystko coraz mniej popularne w ostatnich latach. W 2006 roku ponad 21% uczniów szkół średnich paliło papierosy w porównaniu z 18,7% w 2011.

Podobnie sprawa wygląda z alkoholem.

W związku z coraz większą popularnością marihuany wśród młodzieży, przeprowadzono również badania dotyczące prowadzenia samochodu pod wpływem konopi. Okazuje się, że aż 19 % nastoletnich kierowców przyznało się do prowadzenia pod wpływem narkotyku, a ponad jedna trzecia uważa, że marihuana nie wpływa na ich zdolność do prowadzenia pojazdów.

Czyżby świat powoli zdawał sobie sprawę, że społecznie i kulturowo przyjęte używki nie do końca są tak dobre, jak każdy uważał?

 

Źródło: http://www.cdc.gov/yrbs

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij