Marihuana nie leczy SM. Czyżby? | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Marihuana nie leczy SM. Czyżby?

marihuana i stwardnienie rozsiane

Brytyjscy naukowcy ustalili, że marihuana jedynie łagodzi objawy stwardnienia rozsianego, a nie leczy. Badania przeprowadzili naukowcy z Peninsula Medical School w Plymouth z użyciem tylko jednego ze składników marihuany – THC.

 

 

 

Brytyjskie badania kosztowały 8 mln funtów. Przeprowadzono je na 500 pacjentach z 27 ośrodków w Wielkiej Brytanii. Trwały trzy lata.
Przez cały okres badań, chorzy na stwardnienie rozsiane przyjmowali pigułki, zawierające główny składnik marihuany (THC). Mimo tego środek nie powodował uczucia haju, ze względu na niską zawartość składników psychoaktywnych.

Badania wykazały, że osoby zażywające pigułki czuły się lepiej. Zmniejszył się bóle oraz sztywność i skurcze mięśni.  Jednak naukowcy stwierdzili, że leki nie powstrzymują choroby.
Prof. John Zajicek, który kierował badaniami stwierdził, że jest rozczarowany ich wynikiem.

Wszystko było by ok, gdyby nie to, że w lekach został użyty tylko jeden psychoaktywny składnik marihuany – THC. A co z pozostałymi 60?  Co z najważniejszym z nich – CBD? To właśnie CBD jest głównym składnikiem psychoaktywnym w odmianach hodowanych do celów medycznych i to on odpowiada ze większość leczniczych właściwości marihuany.

Najlepszym rozwiązaniem było by powtórzenie badań z wykorzystaniem odpowiednich kannabidoidów.

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij