Marihuana na giełdzie - Medbox | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Marihuana na giełdzie – Medbox

medbox dystrybutor - marihuana

Firma MedBox produkująca dystrybutory sprzedające medyczną marihuanę zadebiutowała kilka dni temu na nowojorskiej giełdzie. Akcje zostały wypuszczone na rynek z nadzieją osiągnięcia ceny 10 dolarów, jednak to co stało się chwilę później przerosło oczekiwania wszystkich. Ceny akcji zostały wywindowane do 215 dolarów.

Zarząd spółki wyznaczył wartość firmy na około 45 mln dol., natomiast już cztery dni po debiucie, giełdowa wartość spółki podskoczyła do 2,3 mld dolarów.
Jednak zaraz po tym zdarzeniu zarząd spółki opublikował oświadczenie, w którym stwierdził, że prawdziwa wartość spółki jest dużo niższa. Firma nie chciała być odpowiedzialna za giełdową bańkę. Obecnie cena akcji waha się w granicach 50 dolarów za akcję i powoli utrzymuje trend spadkowy. Sama firma przekonuje, że biznes ten jest bardzo ryzykowny, gdyż władze nadal zamykają bardzo dużą ilość tego typu punktów.

 

kurs akcji medbox

Kurs akcji po debiucie

 

Jak widać model biznesowy oparty na marihuanie bardzo spodobał się giełdowym inwestorom. Czyżby w ich kręgu było nadzwyczaj wielu palaczy gandźi? Nie wykluczone. Z pewnością przyczyniła się do tego również wiadomość o legalizacji marihuany w dwóch stanach.

W każdym razie inwestorzy widzą w tym biznesie potencjał i pewnie nie bez powodu. Jednak jak na razie sam Medbox oświadcza, że jego biznes jest ściśle kontrolowany przez rząd i po prostu nie może produkować i sprzedawać więcej marihuany niż mu pozwolono. Tak więc bardzo dobrze wie jakie przychody może osiągnąć w najbliższych latach. I z pewnością cena 200 dolarów za akcje ich nie odzwierciedla.

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij