Marihuana groźna dla płuc - Brytyjska Fundacja Płuc | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Marihuana groźna dla płuc – Brytyjska Fundacja Płuc

marihuana groźna dla płuc

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono sondaże wśród obywateli, na temat szkodliwości marihuany. Aż 88% z nich uważa, że zwykły tytoń jest groźniejszy od konopi, a około 30% uważa, że marihuana nie szkodzi w ogóle.

 

 

Jednak eksperci z Brytyjskiej Fundacji Płuc twierdzą, że palenie marihuany zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc 20 razy bardziej niż papierosy. Winą za to obarczają sposób palenia marihuany – głębokie i długie zaciąganie się dymem.

Jest to kolejna już teoria na temat wpływu marihuany na płuca. Na początku roku pojawiły się wyniki 20 letnich badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, według których dym marihuanowy miał szkodzić mniej (link). Podobny artykuł ukazał się w czasopiśmie medycznym „Lancet”, który rozpatrywał szkodliwość ganji bardziej wszechstronnie. Według niego jest ona mniej szkodliwa od alkoholu i papierosów.

Oczywiście dla ludzi, którzy boją się problemów z płucami, a muszą zażywać marihuanę (np. dla celów medycznych) pozostaje zawsze vaporizer lub sławetne już „ciastko z haszem”.

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij