Gang sprowadzający marihuanę z Holandii rozbity. | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Gang sprowadzający marihuanę z Holandii rozbity.

CBŚ rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która sprowadzała z Holandii marihuanę, ekstazy i amfetaminę. Łącznie zatrzymano 47 podejrzanych.

Według szacunków policji gang wprowadził do obrotu kilkanaście kilogramów marihuany, kilkaset tabletek ekstazy i znaczne ilości amfetaminy. Narkotyki pochodziły z nieznanego źródła, a ich czarnorynkowa wartość wynosiła około pół miliona złotych. Śledztwo trwało od ponad roku.

- Udało się nam rozbić praktycznie całą strukturę tej grupy. Dotarliśmy do organizatorów przemytu, żołnierzy gangu, dilerów i ich odbiorców – powiedział Wiesław Romanowski z Bartoszyc, prokurator prowadzący śledztwo.

Zatrzymani byli w wieku od 19 do 38 lat. Szefem grupy był prawdopodobnie 22-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego – Mateusz Sz.

Podejrzani zaczynali jako grupka handlujących marihuaną znajomych, jednak z czasem stali się gangiem o rozbudowanych strukturach. Mają na swoim koncie rozboje, wymuszenia rozbójnicze, pobicia oraz znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem na dilerach, którzy nie spłacali na czas swoich długów.

Ofiary były ciągnięte za samochodem, wywożone do lasu i bite w okrutny sposób – powiedział prokurator.

Podejrzani usłyszeli łącznie 113 zarzutów, w większości z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Śledztwo ma zakończyć się jeszcze tego lata.

 

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij