Wpadka: Uprawa warta milion złotych - Chrzanów, Kraków | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Wpadka: Uprawa konopi warta milion złotych – Chrzanów, Kraków

plantacja krakow 3

Policjanci z CBŚ zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich w powiecie chrzanowskim. Uprawa znajdowała się na terenie prywatnej posesji w trzech pomieszczeniach piwnicznych domu jednorodzinnego. Wszystko było w pełni zautomatyzowane. Plantacja posiadała profesjonalne systemy nawadniające, oświetleniowe oraz wentylacyjne.

W związku z uprawą zatrzymano dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej (34 i 37 lat) pod zarzutami posiadania znacznych ilości narkotyków i uprawy konopi. W trakcie przeszukań prowadzonych w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili kompletną linię do nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

Oszacowano, że odkryta uprawa była warta prawie milion złotych.

Właściciela plantacji zatrzymano na okres 3 miesięcy, a wobec drugiego podejrzanego – środki zapobiegawcze wolnościowe. Obaj mężczyźni należeli do zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie województwa małopolskiego. Szacuje się, że grupa wprowadziła do obrotu co najmniej kilkanaście kilogramów amfetaminy, marihuany i haszyszu o łącznej wartości około miliona złotych. Do sprawy zatrzymano łącznie 23 podejrzanych, z których 18 aresztowano.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

 

Źródło: policja.pl

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij