Wpadka: Uprawa na poddaszu - Szczecinek | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Wpadka: Uprawa na poddaszu – Szczecinek

konopie na poddaszu

Policjanci ze Szczecinka na poddaszu jednej z posesji w gminie Borne Sulinowo ujawnili uprawę konopi indyjskich. Pomimo, że plantacja została częściowo zlikwidowana, funkcjonariusze oprócz roślin zabezpieczyli również przedmioty związane z doprowadzeniem ciepła, wody i światła dla nielegalnej uprawy. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, którym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Szczecineccy policjanci pracowali nad sprawą dotyczącą prowadzenia nielegalnej plantacji marihuany na jednej z posesji w gminie Borne Sulinowo. Nabrała ona tempa, kiedy zaczęły napływać informacje o ewentualnym jej likwidowaniu. W nocy funkcjonariusze weszli na posesję będącą w ich zainteresowaniu. Na miejscu przed budynkiem zaparkowany był pojazd marki Rover, w którym siedział mężczyzna. Policjanci zwrócili uwagę na uszkodzenia samochodu – rozbita przednia szyba, liczne wgniecenia i zadrapania. W trakcie przeprowadzonej kontroli, w której uczestniczył kierujący, w bagażniku funkcjonariusze znaleźli lampy grzewcze, przetwornice prądu, wentylatory. 27-letni mężczyzna oświadczył, że przedmioty te nie są jego własnością i miał je tylko zabrać z domu 55-letniego mieszkańca gminy Borne Sulinowo.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, właściciel posesji na poddaszu swojego budynku mieszkalnego miał małą plantację konopi indyjskich, którą w dużym stopniu już zlikwidowano. Na terenie całej posesji zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i gospodarczych, zabezpieczono dwa worki świeżo ściętych i powyrywanych z korzeniami roślin konopi indyjskich. Oprócz tego znaleziono przedmioty związane z doprowadzeniem ciepła, wody i światła dla roślin. Ujawniono również opróżnione już doniczki do rozsady, ziemię i nawozy do roślin. W związku z tą sprawą zatrzymano także 28-letniego mieszkańca Szczecinka.

Obaj mężczyźni, 27 i 28-latek trafili do policyjnego aresztu. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij