Wpadka: Uprawa konopi w mieszkaniu - Wrocław | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Wpadka: Uprawa konopi w mieszkaniu – Wrocław

Wrocławscy policjanci zlikwidowali w jednym z mieszkań nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono kilkadziesiąt krzewów oraz gotową już marihuanę. Zatrzymano w tej sprawie mężczyznę, który wynajął we Wrocławiu mieszkanie w celu uprawy w nim konopi. To już druga zlikwidowana w ostatnich dniach nielegalna uprawa, prowadzona w lokalu mieszkalnym na terenie miasta.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z wrocławskiej komendy miejskiej ustalili, że w jednym z mieszkań, prawdopodobnie uprawiane są konopie indyjskie. Po wejściu do lokalu, podczas rozmowy z osobą przebywającą w środku, policjanci wyczuli wyraźną, charakterystyczną woń marihuany. Podejrzenia okazały się słuszne. Podczas sprawdzenia mieszkania funkcjonariusze znaleźli w jednym z pokoi dwa namioty i szafę, wyposażone w specjalne urządzenia, m.in. lampy, filtry, wentylatory, ułatwiające uprawę tego typu roślin.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 35 krzewów konopi na różnym etapie wzrostu oraz gotową już marihuanę, z której można było by uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych. Ponadto zabezpieczono wagę elektroniczną, służącą do porcjowania środków odurzających. Mężczyzna (41-letni mieszkaniec Warszawy), który wynajmował to mieszkanie w celu prowadzenia uprawy, usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Trafił do plicyjnego aresztu.

To już druga w ostatnich dniach nielegalna uprawa konopi, zlikwidowana we Wrocławiu, która prowadzona była w budynku mieszkalnym. W połowie lipca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli na wrocławskim Śródmieściu 23 krzewy i przechwycili marihuanę, z której można było uzyskać ponad 2,5 tys. porcji tego narkotyku. Uprawa prowadzona była na strychu budynku mieszkalnego. Zatrzymano wówczas 21 – letniego mężczyznę.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast uprawa konopi zagrożona jest karą do 3lat , a gdy z uprawy można uzyskać znaczną ilość środków odurzających – nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Reklama:

Zobacz również:
Komentarze (1):

  1. pjesław pisze:

    o!
    to o mnie. kolejny tekst w ktorym nie raczyli wspomniec, ze hodowla powstała WYŁACZNIE na wlasne potrzeby lecznicze, jako rozwiązanie moralnie przeważające nad kupowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij