Wpadka: Polak przemycał 100 kg marihuany i 70 kg amfetaminy Wpadka: Polak przemycał 100 kg marihuany i 70 kg amfetaminy | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Wpadka: Polak przemycał 100 kg marihuany i 70 kg amfetaminy

przemyt5

Dzięki ścisłej współpracy policjantów CBŚ z funkcjonariuszami z kilku krajów europejskich, udaremniono przemyt hurtowych ilości narkotyków. W ręce policjantów wpadł 50-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, kurier, który w swoim samochodzie przemycał blisko 100 kg marihuany oraz 70 kg amfetaminy. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na ponad 4 mln zł.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP już od jakiegoś czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą działającą na międzynarodowym rynku a trudniącą się przemytem narkotyków. Ścisła współpraca z jednostkami z kilku krajów na terenie Europy, bieżąca wymiana informacji i analiza uzyskanych materiałów, doprowadziły do ustalenia modus operandi zorganizowanej grupy o zasięgu międzynarodowym. Dzięki temu funkcjonariusze ustalili szczegóły planowanego przez członków grupy przemytu hurtowych ilości środków odurzających. Przekazane przez policjantów Centralnego Biura Śledczego KGP informacje doprowadziły do zatrzymania w jednym z krajów Europy 50-letniego Polaka, mieszkańca województwa podkarpackiego. W aucie, którym poruszał się kurier, zabezpieczono 100 kg marihuany oraz 70 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 4 mln zł.

Zatrzymanemu 50-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że pomyślna realizacja tej sprawy, to nie jedyny efekt pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego na arenie międzynarodowej. W ostatnim czasie chociażby współpracując z pionami narkotykowymi z Holandii, Szwajcarii i Hiszpanii, zatrzymano dwóch polskich obywateli, którzy w żołądkach przemycali hurtowe ilości kokainy i heroiny. Wartość zabezpieczonych wówczas środków odurzających oszacowano na ponad 1 mln zł.

 

Źródło: policja.pl

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij