Wpadka: Konopie w szklarni - Sieradz, Łódź | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Wpadka: Konopie w szklarni – Sieradz, Łódź

marihuana szklarnia2

Sieradzcy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i powiatowej w Wieruszowie zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali związanego z tym procederem 41-latka. Na czarny rynek nie trafi marihuana o wartości szacowanej na ponad 100 tys. złotych.

27 czerwca około godziny 12.00 na teren posesji w gminie Warta zajmowanej czasowo przez podejrzewanego mieszkańca Sieradza weszło kilku policjantów. Mężczyzna zaskoczony widokiem policjantów podjął próbę ucieczki w kierunku pobliskiego lasu, jednak zdążył przebiec zaledwie kilka metrów, gdy został zatrzymany.

Kilka chwil później funkcjonariusze w stojącej przy budynku gospodarczym małej szklarni ujawnili 40 sadzonek konopi indyjskich. Przeszukano cały teren gospodarstwa wraz z dwoma stojącymi tam samochodami osobowymi. Do pracy przystąpił też pies przeszkolony do wykrywania narkotyków. Po kilku minutach w jednym z pojazdów wskazał skrytkę, z której policjanci wyciągnęli kilka dilerek z marihuaną o łącznej wadze ponad 15 gramów. W drugim samochodzie znaleziono elektroniczną wagę służącą do ważenia narkotyków. Natomiast w jednym z budynków ujawniono piwnicę przystosowaną do uprawy marihuany wraz ze specjalistycznym systemem oświetlenia, a w mieszkaniu prawie 200 pustych dilerek. Zatrzymanie mężczyzny było zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy operacyjnej sieradzkich kryminalnych.

Dzięki zlikwidowaniu plantacji na czarny rynek nie trafi marihuana o wartości szacowanej na ponad 100 tys. złotych. Wobec zatrzymanego, któremu grozi łącznie do 8 lat pozbawienia wolności zostanie skierowany wniosek do sądu o tymczasowy areszt.

 

Źródło: policja.pl

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij