Wpadka: Atak na plantacje a mazowieckim, 800 krzaków konopi | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Wpadka: Atak na plantacje w mazowieckim, 800 krzaków konopi

W ciągu jednego dnia policjanci w garnizonie mazowieckim zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. W powiecie siedleckim oraz na terenie Płocka zabezpieczono łącznie ponad 800 roślin oraz sprzęt służący do prowadzenia nielegalnych upraw. Kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn.

Do realizacji dwóch odrębnych spraw doszło w ubiegły piątek. Najpierw policjanci Wydziału Kryminalnego z KMP w Siedlcach, rozpracowując środowisko osób zajmujących się przestępczością narkotykową, wpadli na trop 42–letniego mężczyzny. Jak wynikało z informacji zgromadzonych przez kryminalnych, mężczyzna miał prowadzić nielegalną plantację konopi indyjskich. Gdy podejrzewany zjawił się na posesji i zamierzał „zająć się” hodowanymi roślinami, do akcji wkroczyli kryminalni, od pewnego już czasu obserwujący posesję. Plantator nielegalnych roślin został przez nich zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie oczekuje na decyzję prokuratury. Konopie indyjskie rosły w dwóch foliowych tunelach. Oprócz 712 krzewów policjanci zabezpieczyli sprzęt, który miał pomagać roślinom we wzroście, tj. wentylatory elektryczne, sodowe lampy oświetleniowe oraz elektroniczny termometr, który – reagując na warunki klimatyczne – załączał lub wyłączał ww. sprzęt.

Drugą sprawę zrealizowali policjanci z KMP w Płocku. Dzielnicowi z w jednym z bloków w mieszkaniu 35-latka ujawnili 100 takich roślin konopi indyjskich. W wyniku przeszukania policjanci ujawnili również dwie reklamówki już gotowego suszu roślinnego oraz skrzynię wyłożoną od środka folią aluminiową, która była wyposażona w oświetlenie. Skrzynia ta znajdowała się w piwnicy i była wykorzystywana w pierwszym etapie uprawy, jakim było kiełkowanie roślin. Mężczyzna który twierdził, że rośliny chciał wykorzystać na własne potrzeby, został zatrzymany w policyjnym areszcie. O dalszym postępowaniu w tej sprawie zadecyduje prokuratura i sąd w Płocku.

Kary za uprawę i posiadanie znacznej ilości konopi innych niż włókniste określone są w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Za nielegalną uprawę znacznej ilości konopi przewidziana jest kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewidziana jest kara od roku do 10 lat pozbawiania wolności.

Źródło: policja.pl

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij