Wpadka: 6 plantacji konopi na Opolszczyźnie | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Wpadka: 6 plantacji konopi na Opolszczyźnie

opolszyzna 6 plantacji 1

4 czerwca funkcjonariusze CBŚ odkryli aż 6 plantacji konopi na terenie Opolszczyzny. Wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na 1,7 miliona złotych. W związku z całą sprawą zatrzymano 5 podejrzanych – mieszkańców województwa opolskiego. Podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do południa 4 czerwca policjanci przeszukali 5 pomieszczeń, w których mogły znajdować się plantacje konopi. Były to wynajmowane obiekty takiej jak domy jednorodzinne i magazyny. Jedna z plantacji znajdowała się na zapleczu normalnie działającej siłowni. Pięciu zatrzymanych mężczyzn jest w wieku od 28 do 43 lat. Następnego dnia (5 czerwca) policja zlikwidowała kolejną plantację, tym razem w województwie śląskim. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli również pistolet z ostrą amunicją.

Na plantacja policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 1000 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz 200 gram amfetaminy. Zlikwidowane plantacje były zaopatrzone w profesjoanlne systemy nawadniające, oświetleniowe oraz wentylacyjne.

Zatrzymani usłyszeli zarzut uprawy konopi indyjskich. Grozi im za to do 8 lat więzienia. Jeden z nich usłyszał dodatkowo zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

YouTube Preview Image

 

Źródło: policja.pl

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij