Rok więzienia za 0,2 grama | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Rok więzienia za 0,2 grama

Trzy i pół roku temu moja była partnerka życiowa złożyła na mnie donos. Policjanci weszli do mojego domu, twierdząc, że mogą to zrobić bez nakazu. Niestety wpuściłem ich. Rozmowa była krótka: jeśli pokażę im, co mam, sąd potraktuje mnie ulgowo. Wydałem im więc marihuanę, którą miałem w domu – 0,2 grama.

Dostałem rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata, co oznaczało, że jeśli w okresie próby zostanę skazany za podobne przestępstwo, czyli na przykład będę znów miał małą ilość marihuany, to wyrok odwiesi się i pójdę siedzieć na rok.

Niecały rok od pierwszego wyroku przed moimi drzwiami stanęli policjanci z Komendy Rejonowej Policji. Okazało się, że ktoś znowu złożył doniesienie, że posiadam narkotyki. I tak jak za pierwszym razem zostałem poinformowany, że jeżeli od razu pokażę, co mam, to będzie dobrze. Więc pokazałem. Znowu 0,2 grama

Historia trochę jak z fikcyjnej powieści, a jednak miała miejsce w Warszawie. Tak przedstawia się w dużym skrócie opowieść Pawła, który za niecałe pół grama dostał rok więzienia.
Dziś Paweł wystąpi w Sejmie na wysłuchaniu obywatelskim pt. „Więzienie za skręta? Skutki stosowania polskiej ustawy narkotykowej”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00, a transmisję będzie można zobaczyć na www.sejm.gov.pl.

Cały wywiad z Pawłem można przeczytać w Krytyce Politycznej pod adresem http://www.krytykapolityczna.pl/Wywiady/02razydwa/menuid-77.html

Reklama:

Zobacz również:
Komentarze (1):

  1. koreczki_sledziowe_w_oleju pisze:

    Ale idiota. Wpuscil ich bez nakazu i w dodatku jeszcze im pokazal ze ma trawke. Mogl to spuscic w kiblu a im drzwi nie otworzyc. W dodatku drugi raz zrobil to samo. Trudno o większego idiote. To ciekawe po co przychodzili do niego skoro sąd miał go łagodnie potraktować? Niby czemu mieli by sobie nim dupe zawracać? Zero myślenie ze strony tego kolesia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij