Policjantom przemoc bliska... | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Policjantom przemoc bliska…

policja

Czy pamiętacie zeznania jednego z zatrzymanych uczestników krakowskiego marszu wyzwolenia konopi? Jeśli nie, możecie przeczytać je tutaj. Po publikacji tych zeznań wiele osób nie wierzyło w opisywaną tam historię. – Jak to? To przecież niemożliwe!

Fakt, takie rzeczy zna się zazwyczaj z filmów przedstawiających czasy komunizmu, a raczej stanu wojennego. Jednak od czasu do czasu pojawiają się nowe dowody, potwierdzające fakt, że zwyczaje policji nie zmieniły się zbytnio od tamtych czasów. Chociażby ostatnia, dość głośna historia z Chełma. Gdzie kilku funkcjonariuszy zostało oskarżonych o wymuszanie zeznań biciem i groźbami. Czy to nie brzmi znajomo?

Wszystko zaczęło się od zatrzymania przed dwoma laty siedmiu nastolatków, podejrzanych o handel narkotykami. „Ustalenia” funkcjonariuszy pozwoliły na oskarżenie nastolatków o handel i posiadanie.

Jednak po pewnym czasie do prokuratury wpłynęły zeznania zatrzymanych, które oskarżały funkcjonariuszy o wymuszanie zeznań poprzez groźby i bicie. W następstwie prokuratura postawiła policjantom zarzuty przekroczenia uprawnień, pobicia oraz wymuszania zeznań. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Jednak pomimo zarzutów, policjanci nie zostali zawieszeni w obowiązkach, no przepraszam, zostali… na 1 dzień.

Cała sprawa czeka na wyjaśnienie.

 

Reklama:

Zobacz również:
Komentarze (1):

  1. FANTAŚCI pisze:

    J*** PSY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij