Palikot nie pójdzie siedzieć za skręta | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Palikot nie pójdzie siedzieć za skręta

Palikot nie pójdzie siedzieć za skręta

Palikot w czasie sobotniego Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie zapalił skręta z marihuaną. Wszyscy zastanawiali się czy za ten czyn prokuratura będzie ścigać Palikota. Jak się okazuje – nie będzie.

Podczas przemowy Janusza Palikota wygłoszonej w trakcie sobotniego marszu w Warszawie, tłum zaczął ochoczo krzyczeć „Dajcie buszka dla Januszka”. Oczywiście nie trzeba było długo czekać na reakcję ludzi. W jednej chwili znalazł się skręt, który został wręczony w ręce Palikota. Polityk nie wahając się ściągnął buszka, spełniając oczekiwania skandującego tłumu.

Jednak od razu zaczęto zastanawiać się, czy za ten czyn prokuratura będzie ścigać Pana Janusza. Dodatkowo na antenie radiowej jedynki Palikot zapowiedział, że w razie postawionych zarzutów zrzeknie się poselskiego immunitetu.

Jednak jak na razie nie będzie musiał tego robić. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura powiedział, że nie ma podstaw, aby wszczynać postępowanie.

Warunkiem wszczęcia postępowania jest uzasadnione podejrzenie przestępstwa. Z samych doniesień medialnych wynika, że sam Janusz Palikot nie wiedział, czy pali tytoń czy marihuanę. Do chwili obecnej nie wpłynęło jakiekolwiek zawiadomienie dotyczące happeningu Janusza Palikota.

Warunkiem winy jest to, aby okoliczności czynu nie budziły wątpliwości. Jak mówił nie ma pewności, że w fifce były narkotyki, równie dobrze mógł być tytoń.

To jak Janusz pali skręta można zobaczyć w filmiku poniżej (około 17 minuty)

 

Reklama:

Zobacz również:
Komentarze (1):

  1. koreczki_sledziowe_w_oleju pisze:

    Założe się o 100zł że Janusz się nie zaciągnął tym skrętem jeśli była to marihuana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij