MWK Kraków 2012 - zamieszki po marszu | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

 • Drukuj
 • Twitter
 • Wykop
 • Facebook

MWK Kraków 2012 – zamieszki po marszu

Okazuje się, że krakowski marsz nie do końca przebiegł tak jak wszyscy tego oczekiwali. Zaraz po marszu zaczęły się zamieszki, podczas których można było obserwować „wzorowe” działanie policji…

Przedstawiamy relację jednego z uczestników tych wydarzeń.

W sumie to o czym ja mogę opowiedzieć? Działo się to już po oficjalnym rozwiązaniu zgromadzenia, na chwilę przed rozdaniem nagród z konkursów. Zatrzymano wtedy na rynku jedną osobę. Niewielki tłum, któremu się to nie spodobało ruszył w kierunku radiowozu z okrzykami „Zostawcie go!”, itd.
Wtedy ja położyłem się na płycie rynku tuż przed radiowozem, do którego został wprowadzony ten człowiek. Od razu podeszło dwóch policjantów z pytaniem „Co ty robisz?” – odpowiedziałem, że zasłabłem – „To my ci zaraz w radiowozie pomożemy” – odparli. Chwycili mnie i zaczęli wlec w kierunku samochodu. Próbowałem się uwolnić krzycząc przy tym „gestapo!”, „zostawcie mnie!”, „tak działa policja!”. Wtedy podbiegło więcej policjantów i wciągnęli mnie do auta. Po wciągnięciu mnie do środka oczywiście nie obeszło się bez bicia po twarzy i kopania.
Zostałem przewieziony na Szeroką i zaprowadzony do pokoju. Prowadzili mnie z głową przy ziemi prawdopodobnie przypadkowo zahaczając kolanem  o moją głowę oraz uderzając o futrynę wąskich drzwi. W pokoju znajdowała się grupka funkcjonariuszy oraz zatrzymany na marszu za posiadanie chłopak. Nikt nie zważał na jego prośby o kontakt z lekarzem. Dalej były prowadzone w stosunku do niego rutynowe procedury.
Policjanci wykorzystali fakt, że był przy nie do końca trzeźwym myśleniu i wymusili na nim pisemną deklarację o braku zażaleń na prowadzone czynności.
W tym czasie z korytarza można było usłyszeć  nieciekawe odgłosy przypominające uderzanie czyjąś głową o ścianę. Co jakiś czas przychodzili stamtąd policjanci z hasłami typu „Chodźcie pomóc ustawić go do pionu”.

Oczywiście takich zachowań było dużo więcej ale szkoda o tym pisać…

pozdrawiam


Marsz Wyzwolenia Konopi Kraków 2 czerwca 2012 – relacja

POLICYJNY TERROR – CZERWCOWY MWK KRAKÓW (przez Wolne Konopie Kraków)

Reklama:

Zobacz również:
Komentarze (4):

 1. Anonim pisze:

  Brawa.
  Ja bym im zabrał wódkę.
  Od razu byłyby strajki.
  Wywyższające się chlejusy.

 2. Vazar pisze:

  Banda frajerów którzy myślą mają jakąś władzę a nie stróże prawa…

 3. bujaniec pisze:

  Policja oczywiscie nie mogla sobie darowac…
  Zakompleksieni gowniarze a nie przedstawiciele prawa.

 4. Panama pisze:

  ehh ten kraj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij