Marsz Wyzwolenia Konopi Kraków 2 czerwca 2012 - relacja | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

 • Drukuj
 • Twitter
 • Wykop
 • Facebook

Marsz Wyzwolenia Konopi Kraków 2 czerwca 2012 – relacja

mwk kraków 2012

Wczorajszego dnia w Krakowie odbył się kolejny Marsz Wyzwolenia Konopi. Pod stadionem Wisły, skąd ruszał marsz, zebrało się ponad 500 osób.

Sam marsz miał rozpocząć się o godzinie 17:00 pod stadionem Wisły na ulicy Reymonta. Jednak organizatorzy czekali na spóźnionego busa z nagłośnieniem, który jechał do Krakowa z Warszawy. Po przyjeździe busa był on dodatkowo skrupulatnie kontrolowany przez Krakowską policję, co dodatkowo przedłużyło start marszu.

Około godziny 18:00 udało się wystartować. 500 osób ruszyło ulicą Reymonta w stronę al. Słowackiego. Manifestanci szli chodnikami, dlatego ruch na ulicach nie został zablokowany. Dopiero na ul. Karmelickiej, maszerujący rozlali się po wąskiej uliczce. Ludzie w pochodzie krzyczeli do stojących tramwai -”Ci w tramwaju, też na haju”. Z Karmelickiej wszyscy przeszli pod Urząd Wojewódzki, gdzie odbyło się przemówienie.

Musimy pamiętać o Andrzeju Dołeckim, który jest więźniem sumienia. Należą mu się wielkie brawa.
- mówili organizatorzy

W marszu uczestniczyli barwnie ubrani, młodzi ludzie. Na ubraniach można było zauważyć emblematy konopi, a na samym czele młodzieżówka Ruchu Palikota niosła wielkiego, sztucznego blanta. Inni manifestanci nieśli kolorowe transparenty, krzyczące: „BO MOGĘ!” lub „Sadź, Pal, Śmiej się. Bez obaw”.

Cały marsz przebiegł w pokojowej atmosferze. Nie były potrzebne interwencje policji. Panowie grzecznie pilnowali prawidłowego przebiegu całej manifestacji.

A jednak. Przepraszamy za szerzenie niepełnych informacji. Policja nie zachowała się zbyt przyjaźnie. Jeszcze przed marszem funkcjonariusze zaczęli „trzepać” ludzi czekających na wymarsz. Zatrzymano kilka osób.

Policja przeszukując jedną z grup zatrzymała dwie osoby – jedną z liściem konopi (0,2 g), a drugą z jednym jointem. Obaj panowie trafili na 24 godzinny dołek. Na drugi dzień okazało się, że za posiadanie nielegalnych substancji otrzymali po 700 zł grzywny. Z pewnością jest to lepsze niż wyrok w zawieszeniu.

Tutaj można ujrzeć zdjęcia z marszu: http://www.mmkrakow.pl/photo/1431573/Marsz+Wolnych+Konopi+przeszed%C5%82+ulicami+Krakowa+%5Bzdj%C4%99cia%5D#photoBrowsing

Kilka dni po marszu wyszły na jaw nowe okoliczności. Więcej w artykułach poniżej.

 POLICYJNY TERROR – CZERWCOWY MWK KRAKÓW (przez Wolne Konopie Kraków)

MWK Kraków 2012 – zamieszki po marszu

Reklama:

Zobacz również:
Komentarze (5):

 1. BaQ pisze:

  niestety ja nie wyszedłem z tego bez zawiasów . mam nadzieje że pomoże mi w tym rzecznik od spraw uzależnień którego numer był podany na jednej z ulotek

 2. Atk pisze:

  ‘nie były potrzebne interwencje policji’. Fakt- potrzebne nie były.. ale czemu nikt nie wspomniał jak krakowska policja potraktowała uczestników ‘nielegalnego stowarzyszenia’ poprzez kopanie, czy rozpylanie gazu po oczach ?!

  • Tola pisze:

   Atk, chętnie posłuchamy twojej relacji. Jeśli ktokolwiek ma informacje na temat tych zamieszek to proszę o info na redakcja[malpa]cnbs.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij