Marihuana bardziej szkodliwa niż alkohol - czyli co Polacy wiedzą o marihuanie | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

 • Drukuj
 • Twitter
 • Wykop
 • Facebook

Marihuana bardziej szkodliwa niż alkohol – czyli co Polacy wiedzą o marihuanie

Centrum badawcze TNS Polska przeprowadziło w październiku badanie na temat tego co Polacy sądzą o marihuanie. Wyniki chociaż smutne, nie wydają się zaskakujące. 40% badanych stwierdziło, że marihuana jest bardziej szkodliwa niż alkohol.

Legalizować czy nie?

Aż 75% badanych Polaków uważa, że powinno się zakazać używania wszelkich narkotyków. 19% jest za legalizacją marihuany, a 2% chce zalegalizować wszelkie narkotyki. Mimo tego, że legalizacji marihuany chce zaledwie 19% badanych to i tak jest to lepszy wyni niż w 2008 roku, kiedy to podczas  podobnego badania za legalizacją konopi było 15%.

Szkodliwa marihuana

Również jeśli chodzi o przekonania na temat szkodliwości marihuany, sprawa nie wygląda zbyt wesoło. 40% badanych uważa, że zielony listek szkodzi bardziej niż alkohol, a 30%, że ich szkodliwość jest na takim samym poziomie. Cóż można o tym powiedzieć. Ciemnogród.
Pomimo częstych wypowiedzi ekspertów oraz ogólnodostępnych badań na ten temat, zaledwie 13% badanych stwierdziło, że marihuana szkodzi mniej.
16% odpowiedziało – „trudno powiedzieć”.

Zakazywać lecz nie karać

Pomimo tego, że 75% badanych chce zakazać używania narkotyków, to aż 73% uważa, że kara więzienia za posiadanie skręta jest zbyt surowa. Skoro trzeba zakazać, ale nie wsadzać do więzienia, to co zrobić z palaczami? Może edukować… społeczeństwo i poczekać, aż zmienią zdanie co do karania?
Mimo wszystko 21% badanych nadal chętnie widziało by nas za kratkami z lolkiem w ustach, a 6% nie ma zdania na ten temat.

Czy możemy posiadać legalnie jointa? Oczywiście

Ku zdziwieniu chyba wszystkich 43% ankietowanych myśli, że posiadanie niewielkich ilości marihuany jest w Polsce legalne. Czyżby marihuana była tak popularna i zarazem naturalna wśród Polaków, że nie zdają oni sobie sprawy z jej nielegalności? A może wszechobecna propaganda Wolnych Konopi i ogromne, kolorowe marsze prolegalizacyjne przyniosły inny efekt od oczekiwanego i zamiast edukować, wpędziły część społeczeństwa w przekonanie, że to wszystko to jednak wiwat na cześć legalnej już konopi.

Wniosek? Edukować! Nie tylko palaczy, ale całe społeczeństwo. Matura z konopi jak na razie oblana.

Reklama:

Zobacz również:
Komentarze (3):

 1. aga pisze:

  jestem urodzona w latach 60-tych – wychowywałam się wśród ludzi którzy palili – dużo palili i sami uprawiali (lata 80-te) i żaden z tych ludzi nie stoczył się na dno w przeciwieństwie do tych co popijali czy wciągali klej.
  Są wynalazcami (mieszka w USA – zarabiając 10tys $/m-ąc)tu nikt nie traktował ich poważnie, rektorami uczelni, lekarzem w Kanadzie, inżynierem lotnictwa, podróżnik, czy stateczny pracownik budowlany (złota raczka od A-Z)ojciec rodziny, który woli, aby jego dzieci palili zioło, niż tytoń lub pili alkohol.
  Ja nigdy nie paliłam, nie miałam takiej potrzeby ( jestem wieczna przeciwniczka szpanu) może dlatego – ale jak kiedyś przyjdzie mi ochota na pewno zapalę, ale swoje lub pewne – nie skażone z ulicy. Znam też przypadki wyleczenia lub podleczenia osób chorych – bez żadnych ubocznych skutków. Jestem za legalizacją i razi mnie ciemnota innych często młodszych osób. Nawet moja mam nic nie ma przeciwko – sama widziała, że to nikomu nie zaszkodziło :) WIEDZA WIEDZA WIEDZA !!!!!! tylko trzeba chcieć poznać prawdę i zawsze dokładnie wysłuchać obu stron :)

 2. Gravi3 pisze:

  Moim zdaniem powinniście o te statystyki zapytać młodych ludzi a nie osoby starsze bo one nic nie wiedza na jej temat..

 3. razgul pisze:

  jak się obudzimy to pożyjemy na razie pokolenia wieku XX do piachu niech idą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij