Kora oskarżona! | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Kora oskarżona!

Kora z Ramoną

Prokuratura oskarżyła Korę o posiadanie 2,8 grama marihuany. Grożą jej 3 lata więzienia. Do przeszukania domu artystki doszło w czerwcu tego roku, po tym jak służba celna odkryła paczkę z marihuaną nadaną na jej adres. Zioło schowane było w pluszowym psiaku. Samą przesyłkę wysłano z U.S.A. i zaadresowano na Ramonę, psa piosenkarki.

Piotr Tałałaj, rzecznik warszawskiej izby celnej, na temat paczki: ”Zawierała ok. 60 gramów marihuany. Wyszukana została wśród przesyłek przez psa. Po otwarciu przez celników została wstępnie zbadana narkotestem, a po weryfikacji, że to konopie indyjskie, przekazana do laboratorium celnego. Jeżeli chodzi o wejście celników do mieszkania, to tutaj celnik może wejść na podstawie nakazu prokuratury, na upoważnienie kierownika jednostki (w tym wypadku dyrektora Izb Celnych) lub na podstawie przepisów Kodeksu Postępowania Karnego – w takich przypadkach musimy mieć zgodę prokuratury na taką interwencję.”

Janusz Palikot na swoim blogu komentuje sprawę tak:
„Doprawdy to zupełna hucpa. Pomijam sprawę absurdalności prawa, gdy cały świat odchodzi od karania za zioło! Odchodzi, gdyż to się nie sprawdziło, nie dało żadnych efektów. Pomijam fakt znikomej ilości zioła i braków społecznej szkodliwości! Ale nie mogę pominąć tego kontrastu: sitwie politycznej wszystko wolno, a ludziom niewiele!
Kiedyś to zmienimy!”

Na portalu społecznościowym Facebook powstała grupa o nazwie „Uniewinnienie dla Kory”, która w ciągu kilku godzin zebrała kilkaset ludzi. Wszystkich zachęcamy do czynnego udziału, każdy głos jest ważny, a o przebiegu sprawy Kory będziemy informować na bieżąco.

Źródła: http://wyborcza.pl/1,75478,12338749,Kora_oskarzona_o_posiadanie_marihuany.html
http://januszpalikot.natemat.pl/28043,3-gramy
http://www.facebook.com/UniewinnienieDlaKory

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij