IV Olsztyński Marsz Wyzwolenia Konopi - 2 czerwiec 2012 | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

IV Olsztyński Marsz Wyzwolenia Konopi – 2 czerwiec 2012

marsz_wyzwolenia_konopi_olsztyn

Już 2 czerwca 2012 roku w Olsztynie spod Hali Urania wystartuje czwarty Olsztyński Marsz Wyzwolenia Konopi. Co roku na marszu pojawia się od kilkuset do kilku tysięcy osób. W tym roku dołącz i Ty!

Nikt nie przekaże informacji o marszu lepiej niż jego organizatorzy. Dlatego zamieszczamy informacje z oficjalnego profilu marszu na facebooku: https://www.facebook.com/
events/386843871347523/

 

 

Wolne Konopie zapraszają na IV Olsztyński Marsz Wyzwolenia Konopi który odbędzie się 2 czerwca 2012. Jest to jedyna manifestacja na Warmii i Mazurach w której od kilku lat systematycznie bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy osób domagających się racjonalnego podejścia do regulacji prawnych względem konopi. W manifestacji biorą udział prawnicy, lekarze, profesorzy środowisk naukowych oraz młodzież i ludzie dorośli. Marsz Wyzwolenia Konopi odbywa się w ramach globalnego ruchu Million Marijuana March, zapoczątkowanego przez Danna Beal w Nowym Jorku, w ramach którego co roku przez większość stolic i miast na świecie, na wiosnę przetaczają się podobne manifestacje.

Marsz Wyzwolenia Konopi przejdzie głównymi ulicami Olsztyna. Wymarsz przewidziany jest na godz. 15. Poprzedzać go będzie wolnokonopny chill przed halą Urania, podczas którego uczestnicy będą mogli odprężyć się przy muzyce oraz wziąć udział w licznych marszowych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami odbywającymi się na postojach.

DO WYGRANIA:
-koszulki STOP POMÓWIENIOM,
-bonga i upominki ufundowane przez firmę UNIKATOWE BONGA
-ziarenka cannabis od firmy SATINDI oraz DINAFEM.

Dodatkowymi atrakcjami podczas Marszu będzie freestyle organizowany przez stowarzyszenie Olsztyńskie Podziemie oraz beatbox. Na manifestacji nie zabraknie lawety z nagłośnieniem i audio-busów.

***MAMY PRAWO DO SZCZĘŚCIA, NIE MAMY SZCZĘŚCIA DO PRAWA!***
Sponsorzy:
unikatowebonga.pl
Stop Pomówieniom
satindi.eu

O CO WALCZYMY?

Publikacje naukowe, w tym raport Światowej Organizacji Zdrowia jasno pokazują znikomą szkodliwość konopi dla ludzkiego organizmu oraz znikomą szkodliwość społeczną ich konsumpcji. Nie możemy również zapomnieć, że dla wielu osób chorych między innymi na nowotwory, stwardnienie rozsiane czy zakażonych wirusem HIV lub HCV wykorzystuje szerokie właściwości medyczne marihuany w celu ulżenia bólu czy polepszenia ogólnego stanu zdrowia. Konopie mają również zastosowanie w przemyśle, ekologii, żywieniu, budownictwie. Wykorzystywane są również do produkcji bioenergii. Niestety, obecne prawo antynarkotykowe nie spełnia celów, które przed sobą postawiła na co świadczą raporty środowisk związanych ze zdrowiem publicznym. Na przestrzeni 12 lat możemy zaobserwować wzrost konsumpcji narkotyków, łatwość w ich pozyskaniu oraz zwiększoną liczbę dealerów. Art. 62 UPN wygenerował tylko nowy rodzaj przestępców -osobom posiadającym konopie na własny użytek grozi od 3 do 10 lat więzienia w zależności od ilości suszu roślinnego koloru zielonego. Dotkliwe skutki odczuwają rekreacyjni konsumenci używki mniej szkodliwej od piwa, jak i budżet państwa, z którego corocznie przekazywane są miliony złotych na ściganie owych przestępców jak i na utrzymanie osób skazanych -średnio 3 tysiące złotych w skali miesiąca. Skutki tej ustawy przynoszą o wiele gorsze następstwa, niż samo posiadanie, czy konsumpcja konopi. W tym przypadku mamy do czynienia z rozbitymi rodzinami, skazywaniem nastolatków, przepełnionymi więzieniami oraz zanikiem osób w wieku produkcyjnym na rynku pracy poprzez wymagania zaświadczenia o niekaralności w większości zawodów. W większości krajów UE obywatele nie są prześladowaniami za posiadanie i palenie suszu konopi, ich mieszkania nie są plądrowane przez policję nikt nie spędza 48h w areszcie śledczym za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, a aktywiści związani z ruchami pro legalizacyjnymi nie sa prześladowani, inwigilowani i zamykani do więzień, jak to ma miejsce w Polsce. W Portugalii, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Holandii, Wielkiej Brytanii polityka narkotykowa wyzwoliła się z mitów i stereotypów, postawiono na redukcję szkód, edukację, profilaktykę, wolność dla marihuany. Zamiast wsadzać ludzi do więzienia, niszcząc ludzkie życiorysy za jednego jointa, ustanowiono górne limity posiadania używek, które odróżniają zwykłego konsumenta od dilera. Np. w Czechach można posiadać 15 gram na własny użytek, w Hiszpanii uprawiać 3 rośliny w domowej uprawie i posiadać nawet i 200 gram, w Niemczech, w zależności od landu można posiadać na ulicy od 5 do 90 gram, w Holandii posiadać koncesje na uprawę i sprzedaż. Przykłady można mnożyć z całego świata.
Podejdźmy racjonalnie do problemu!

Prezentujemy film i kawałek z marszu w 2010 roku

YouTube Preview Image

 

Pamiętaj!
2 czerwca 2012
Hala Urania
15:00

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij