Aleksander Kwaśniewski – zaskakująca zmiana frontu | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Aleksander Kwaśniewski – zaskakująca zmiana frontu

Aleksander Kwaśniewski

Kiedy w roku 2000 na biurko ówczesnego prezydenta wylądowała ustawa w myśl, której  posiadanie nawet najmniejszej ilości marihuany miało być (w zasadzie jest) przestępstwem Aleksander Kwaśniewski nie miał żadnych zahamowań – podpisał ją. Teraz jednak ma inne zdanie i uważa, że było to błędem. Cóż każdy ma do nich prawo, ale tak diametralna zmiana poglądów może zaskoczyć.

,,Chcieliśmy, żeby młodzi ludzie rzadziej sięgali po narkotyki, ale nasze surowe prawo tylko pomnożyło ich problemy. Mam nadzieję, że inne kraje zapoznają się z faktami i wyciągną z naszych błędów stosowne wnioski. Moim celem jest działać na rzecz takiej polityki narkotykowej, która zamiast piętnować i krzywdzić będzie skuteczna” – zadziwiająco celna i obiektywna uwaga, zwłaszcza biorąc pod uwagę wydarzenia sprzed dwunastu lat. Wtedy to na fali ogólnej niechęci do marihuany na całym świecie popełniono ów błąd. Dziś wszelkie źródła podają, iż tylko na tym tracimy. Tracimy duże nakłady ze skarbu państwa, czas który policja marnotrawi na wyszukiwaniu młodych ,,przestępców”, nawet na szczeblu międzynarodowym aktualnie jest to postrzegane jako archaiczny przepis, który zmieniony powinien być już dawno temu.

Kiedy Polska zmieniała swą politykę narkotykową na zdecydowanie ostrzejszą było to w zasadzie podporządkowanie się standardom międzynarodowym. Teraz ONZ apeluje, o jej łagodzenie wykazując, wręcz tragiczną bezcelowość penalizacji małych ilości narkotyków. Wszelkie przesłanki mówią jasno – jest ona nieskuteczna, nieprzemyślana i zwyczajnie szkodliwa. W zakresie Europy również od kilku lat widzimy jak bardzo zmienił się dyskurs względem ,,karania za nic”. Naprawdę nieliczne państwa mają przynajmniej porównywalnie negatywny stosunek do liberalizacji prawa w tym zakresie. Wśród nich można wymienić taką ,,elitę” jak np. Rumunia, która konsekwentnie ratuje nas w statystykach przed zajęciem najniższego miejsca UE.

Aleksander Kwaśniewski dziś pozostaje już raczej celebrytą, do polityki  się nie miesza. Nie żeby nie chciał – to jego ex partia SLD nie widzi  już dla niego miejsca w swoich szeregach. Nie łudźmy się zatem, gdyż nie wpłynie to w żaden istotny sposób na szansę ,,przepchania” ustawy, która naprawi szkodę wyrządzona nam przed laty. Pamiętajmy tez, że nawet gdyby jakimś cudem udało się to jeszcze w tej kadencji sejmu to na koniec musi ją podpisać  nie kto inny jak prezydent Bronisław Komorowski, który po wielokroć zaznaczał, że marihuany legalizować nie będzie. Zabawne, gdyż ma niezwykle podobną linię argumentacji do tej, którą mogliśmy dokładnie poznać w roku 2000, gdy powstał idiotyczny przepis, o którego zniesienie dziś walczymy. Jak widać w Polsce zmienia się wszystko tylko nie polityka – zawsze populistyczna i intuicyjna na zasadzie ,,wydaje mi się”.

Autor: Calic

Źródło: http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Byly-prezydent-Polski-w-swiatowej-Komisji-ds-Polityki-Narkotykowej,119638,14.html

Źródło zdjęcia: http://www.ruchpalikota.org.pl/wiadomosci/janusz-palikot-i-aleksander-kwasniewski-o-przyszlosci-lewicy

Reklama:

Zobacz również:
Komentarze (1):

  1. aRT AD pisze:

    nIE WIEM DLACZEGO kWAŚNIEWSKI NAGLE STAŁ SIĘ TWARZA DEPENALIZACJI?
    PENALIZACJA,WIEZIENIA CIA I PRAWA RĘKA JANUKOWYCZA DO TEJ PORY.WIEC MOŻE PORA NA PRZEMYSLENIA…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij