6 kg liści marihuany w pokoju u 16-latka. Czyżby? | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

6 kg liści marihuany w pokoju u 16-latka. Czyżby?

6 kg marihuany

Kilka dni temu policja z Zabrza doniosła o kolejnym triumfie nad narkotykowymi dilerami. W pokoju u 16-latka, którego poszukiwali za ucieczkę z domu dziecka, znaleźli bowiem aż 6 kg liści konopi indyjskich. Wartość znajdujących się tam liści skrzętnie oszacowali na 130 tys. zł.

Całe zdarzenie miało miejsce w zabrzańskiej dzielnicy Biskupice. Policja prowadziła poszukiwania nastoletniego chłopaka, który uciekł z domu dziecka. Postanowili więc odwiedzić jego rodzinny dom. Po wejściu do środka ich uwagę zwróciły drzwi do pokoju zabezpieczone kocem i folią. Po wejściu do środka okazało się, że cała podłoga wyłożona jest suszącymi się liśćmi konopi.

Praktycznie całą powierzchnię pokoju wypełniały gazety, na których rozłożono jeszcze wilgotne liście konopi indyjskich. Wewnątrz pracowały zwykłe domowe wentylatorki – mówi Marek Wypych z zabrzańskiej policji.

Policja szybko oszacowała wartość suszących się tam liści na 130 tys. zł. Swoją drogą, muszą być to baardzo drogie liście.

Co ciekawe poszukiwany szesnastolatek stwierdził jednak, że to nie jego liście oraz wskazał ich 28-letnią właścicielkę. Kobieta miała już zarzuty dotyczące przetwarzania środków odurzających oraz udzielania ich osobie nieletniej.

Ku zdziwieniu chyba wszystkich, po kilku dniach od znalezienia „marihuany” okazało się, że suszone w pokoju liście pochodziły z konopi włóknistych, których posiadanie w Polsce jest legalne. Policjanci doszli do tego dopiero w momencie, gdy dotarli do miejsca skąd pochodziły znalezione liście.

Teraz pojawia się pytanie kto był bardziej zaskoczony, 16-latek czy jednak policjanci?

Po takim zdarzeniu warto zastanowić się jak działa policja w takich przypadkach, czy przeproszą 16-latka, który zdążył już trafić do ośrodka szkolno-wychowawczego? I czy następnym razem przyłożą się nieco bardziej do zbadania znalezionego „narkotyku”?
I jeszcze jedno. Czym jest marihuana trafiająca na rynek?

Na koniec warto wspomnieć, że konopie włókniste posiadają bardzo wiele zastosowań w przemyśle włókienniczym, papierniczym, samochodowym, spożywczym, lakierniczym, zielarskim, budowlanym i wielu, wielu innych. Zainteresowanych odsyłam pod adres http://www.konopie.info/zastosowanie/

 

 

 

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij