Marihuana i autyzm

Ostatnie badania wskazują, iż związki zawarte w marihuanie mogą być wykorzystane w leczeniu autyzmu.

 

Badacze ze Stanford University twierdzą, że wyniszczające skutki autyzmu są powodowane głównie przez mutację genu, która blokuje produkcję endokannabinoidów w organizmie, a także utrudnia komunikację tych związków z mózgiem.

 

Badacze odkryli, że mutacja genu neurologin-3, który jest odpowiedzialny za tworzenie i podtrzymywanie prawidłowej komunikacji pomiędzy komórkami mózgowymi, zdaje się być bezpośrednio skorelowana z autyzmem – wprowadzenie kannabinoidów mogłoby złagodzić symptomy choroby.

 

Mimo, iż naukowcy nadal próbują rozgryźć jak zakłócenia w komunikacji endokannabinoidowej wpływają na symptomy choroby, Badacze przyznają, że jest to znaczący dowód sugerujący, iż marihuana może być realną opcją leczenia tego schorzenia.

 

Naukowcy z University of Irvine w Kalifornii wierzą, że ich koledzy w Stanford mogą mieć rację, gdyż również odkryli związek między kannabinoidami a autyzmem.

 

W badaniu na myszach z zespołem łamliwego chromosomu X, wykazano znaczny postęp w testach w labiryncie mierzących niepokój i akceptację otwartej przestrzeni. A, skoro THC, substancja psychoaktywna występująca w konopiach, stymuluje te same receptory co endokannabinoidy, badacze doszli do wniosku, że “zwiększanie poziomu naturalnych, marihuano-podobnych związków w mózgu, może zmniejszyć problemy behawioralne związane z zespołem łamliwego chromosomu X, najczęstszej genetycznej przyczyny autyzmu.”

 

Ostatni artykuł opublikowany w Autism Daily Newscast wskazuje, że wiele rodzin już eksperymentuje z terapią marihuanową u ich autystycznych dzieci, jako alternatywą dla innych leków o znacznych skutkach ubocznych i wątpliwej skuteczności.

 

Badacze dodają, że nie popierają podawania marihuany dzieciom z autyzmem, jednak wierzą, że ich odkrycie pociągnie za sobą postęp w leczeniu tej niszczycielskiej choroby.

 

 

Tłumaczenie: Acho

Źródło: http://www.hightimes.com/read/marijuana-may-be-used-treat-autism