POLICYJNY TERROR - CZERWCOWY MWK KRAKÓW (Wolne Konopie Kraków) | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

POLICYJNY TERROR – CZERWCOWY MWK KRAKÓW (przez Wolne Konopie Kraków)

Wyciąganie manifestantów z tłumu powtarzało się nieustannie. (fot. lovekrakow.pl)

Dnia 2 czerwca przyszło nam zmierzyć się z szeregami utrudnień, bezprawnych działań, zatrzymań ze strony policji. Policja tego dnia nie służyła obywatelom, tylko rządowi działając w myśl chorego prawa i bezmyślnych rozkazów.

 

 

Policja już przed rozpoczęciem samego marszu zaczęła przeszukiwać przybywających uczestników marszu. ( fot. Artur Gawle)

 

 

Z opóźnieniem dotarł do nas bus z nagłośnieniem, który jechał do nas prosto z Warszawy. Tutaj policjanci wykazali się niesamowitym sprytem, gdyż zaczęli szukać czegokolwiek aby nie mógł on wyruszyć. (Co śmieszne, tydzień temu ten sam bus jedzie bez problemów na manifestacji w W-wie) Pierwszy argument – prawe lusterko, został obalony. Podstawą do zabrania dowodu rejestracyjnego oraz wlepienia mandatu w wysokości 200 zł – były dwie różne opony na jednej osi. Marsz rusza więc bez udziału jakiegokolwiek samochodu, na której w dużej mierze opierała się manifestacja. Podczas samego marszu nie ustępują policyjne kontrole, prowokacje oraz przeszukania.

Wyciąganie manifestantów z tłumu powtarzało się nieustannie. (fot. lovekrakow.pl)

W między czasie chłopaki chcieli przeparkować busa, efekt: zatrzymanie na pierwszym skrzyżowaniu – 1000 zł mandatu. Na alejach, manifestacja została zepchnięta na chodnik (MIELIŚMY PRAWO IŚĆ ULICAMI). Na wysokości ul. Św. Gertrudy dochodzi do kolejnego incydentu, z zasłyszanych informacji uczestnik marszu został rzucony „na glebę” , manifestanci cofają się domagając się uwolnienia tego człowieka. Cała sytuacja dzieje się w miejscu w którym nie ma wielu przechodniów, wjeżdżają radiowozy – spychają uczestników na prawy pas.

 

 

 

Represji ciąg dalszy ( fot. Artur Gawle)

Następnie po wejściu na płytę rynku, tłum został zepchnięty pod „Adasia” – planowo kończyć miał się pod wieżą Ratuszową (mimo kilkukrotnego potwierdzenia miejsca zakończenia). Następuje chwila, na krótkie przemówienia, rozwiązanie zgromadzenia aby móc wręczyć petycję. Tłum zgromadzony przy pomniku, czeka na rozwiązanie konkursu na gadżety od naszych sponsorów. Organizatorzy idą zanieść petycję na komisariat po drugiej stronie rynku. Policja otacza pomnik, zaczyna rozganiać ludzi, spisując ich za udział w nielegalnym zgromadzeniu. Do kontroli zostaje zatrzymany uczestnik manifestacji który skandował hasła przez megafon, dostał 300 zł za użycie megafonu. Do niego dołącza się współorganizator marszu który, tłumaczy że to jest jedynie uczestnik marszu – kolejne 300 zł za nielegalne zgromadzenie. W między czasie ktoś został zaciągnięty do radiowozu, za „utrudnianie wyjazdu” policji – kolejne 500 zł + pobicie protestującego relacja: http://cnbs.pl/wiadomosci/polska/mwk-krakow-2012-zamieszki-po-marszu-750

Zatrzymanie uczestnika marszu ( fot. Artur Gawle)

Reasumując, mandatów zostało rozpisanych na ponad 2300 zł ! Jedyne co zostało dobrze zrobione, to skuteczne utrudnianie nam przemarszu i ukazanie braku sensowności wprowadzenia nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jak widać pobyt na komisariacie, również może skończyć się pobiciem. Witamy w Polsce , takie rzeczy mają tutaj miejsce!

Dlatego APELUJEMY DO WSZYSTKICH którzy ucierpieli w jakikolwiek sposób na tym marszu, czy to przez pobicie, o kontakt z nami. NIE DAJMY SIĘ PONIEWIERAĆ APARATOWI REPRESJI, będziemy składać zażalenia, skargi – AŻ DO SKUTUKU.

Źródło: http://www.facebook.com/notes/wolne-konopie-krak%C3%B3w/policyjny-terror-czerwcowy-mwk-krak%C3%B3w/368683839860607

Marsz Wyzwolenia Konopi Kraków 2 czerwca 2012 – relacja

MWK Kraków 2012 – zamieszki po marszu

Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij