IV Olsztyński Marsz Wyzwolenia Konopi - relacja | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

IV Olsztyński Marsz Wyzwolenia Konopi – relacja

blanetm nie zabije

W sobotę (tj. 02.06.2012) przez Olsztyn przeszedł IV Olsztyński Marsz Wyzwolenia Konopi, którego start, lekko opóźniony przez problemy z agregatem, odbył się pod Halą Uranią o 15,30. Z powodu ulewnych deszczy przyszło około 150 osób, które pokazały, że nic nie jest w stanie przeszkodzić walce w słusznym celu.

Mimo niezbyt wysokiej frekwencji organizatorzy nie dali nudzić się zebranym uczestnikom. Już przed startem każdy  otrzymał zestaw bletek i filtrów oraz różnego typu gazetki, ulotki i vlepki. Wyłoniony został również zwycięzca konkursu zorganizowanego na facebooku – nagrodą było unikatowe bongo.

Trasa marszu była długa – wiodła przez al. Piłsudskiego, następnie na rondo Bema przez ul. Kościuszki. Na rondzie marsz skierował się w stronę ul. Partyzantów, aby przez Ratusz i Wysoką Bramę wrócić na al. Piłsudskiego i leżącą niedaleko Halę Uranię. Mimo zablokowanego ruchu w mieście, kierowcy przyjaźnie machali w stronę maszerujących, a przypadkowi przechodnie na ulicy zmotywowani krzyczanymi hasłami „Chodźcie z nami!” zmieniali swoje plany, aby zasilić grono maszerujących.

Pod Komendą Policji, gdzie uczestnicy mieli chwilę odpoczynku zorganizowany został konkurs, w którym do wygrania były feminizowane nasiona oraz młynki. W trakcie trwania marszu rzucane były również inne nasiona. Warto przypomnieć, że ich posiadanie do celów kolekcjonerskich jest w Polsce legalne. Zakazana jest dopiero uprawa roślin, które z nich wyrosną.

Oprócz bannerów sponsorskich aktywiści przygotowali również własnoręcznie zrobione transparenty głoszące prolegalizacyjne hasła.

Marsz przebiegł w pokojowej atmosferze, a po jego zakończeniu (około godziny 18) policjanci usłyszeli podziękowania za obstawę marszu i jego spokojny przebieg.

 

Zdjęcia z marszu:
http://imageshack.us/g/338/sdc13329z.jpg/

Reklama:

Zobacz również:


Przeczytaj inne:
Zamknij