Hiszpański sposób na kryzys | CNBS.pl - Zielone źródło informacji | Marihuana i Konopie

  • Drukuj
  • Twitter
  • Wykop
  • Facebook

Hiszpański sposób na kryzys

rasquera-marihuana

Jak wiadomo Hiszpania od pewnego czasu pogrążona jest w kryzysie. Pracy brak, a długi państwa rosną. Jednak pewne małe miasteczko postanowiło poradzić sobie z kryzysem w sposób dość niekonwencjonalny – założą plantację marihuany dla klubów konopnych. A sadzić jest dla kogo. Obecnie w Hiszpanii funkcjonuje około 500 klubów konopnych.

 

Cała sytuacja ma miejsce w miasteczku zwanym Rasquera. Miasto zadłużone jest obecnie na 1,2 mln euro, więc dodatkowe pieniądze z pewnością się przydadzą. Problem z plantacją jest tylko jeden, nie wiadomo jak to ugryźć od strony prawnej. Fakt faktem Hiszpańskie Cannabis Cluby działają w „szarej strefie”. Niby działać mogą jednak kwestia uprawy konopi, szczególnie uprawy prowadzonej przez miasto, jest nie do końca wyjaśniona. W każdym razie trzymamy kciuki za mieszkańców miasta.

Więcej informacji w artykule „Dużego Formatu”:

Gdzie ma być plantacja, to tajemnica ukrywana lepiej niż miejsce niedawno odkrytych prehistorycznych malowideł, które UNESCO strzeże przed turystami. Wiadomo, że w sumie to 7,5 hektara, że będą dwie szklarnie, supernowoczesne ogrodzenie i ochrona. Dług ma się zwrócić w dwa lata, będą pieniądze na ochronę lasów, znajdzie się praca dla ludzi. Urząd miasta powołał firmę zarządzającą marihuanowym projektem i centrum badań nad leczniczymi właściwościami konopi.

Autor: Tola
Reklama:

Zobacz również:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj inne:
Zamknij